fb pixel Co bylo dřív: Stayin' Alive, nebo Horečka sobotní noci? Deset zajímavostí o filmu, který zachránil disco a proslavil Bee Gees – G.cz
Vyhledávání

Co bylo dřív: Stayin' Alive, nebo Horečka sobotní noci? Deset zajímavostí o filmu, který zachránil disco a proslavil Bee Gees

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

V roce 1977 disco pomalu, ale jistě skomíralo. Jenže pak se v kinech objevil snímek Johna Badhama Horečka sobotní noci a byl z toho hit! Dnes legendární snímek nejen, že zachránil taneční hudební žánr před jistou smrtí, ale z Johna Travolty udělal filmovou hvězdu a zajistil comeback a následně i nesmrtelnost kapele Bee Gees.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.12.2019, 12:59

Ha, ha, ha, ha, stayin' alive!

John Travolta posledních pár let v podstatě jen chodí na plastiky a snaží se vilně oblézat půvabné herecké kolegyně (Scarlett Johansson by mohla vyprávět). Na začátku kariéry ale býval velkým fešákem a hlavně neskutečně talentovaným tanečníkem. Dokázal to ve filmu, který mu definitivně zajistil pozici hvězdy stříbrného plátna - snímku Horečka sobotní noci, který měl premiéru před 42 lety.

Nejen chlapci s napomádovanou hlavou ale tenhle kousek zajistil nesmrtelnost. Průvodní hit Stayin' Alive je dodnes evergreenem každé plesové či jiné after party a dočkal se řady předělávek, mixů a překladů, dokonce má i svou českou verzi. Vousatí disco bratři přitom soundtrack k filmu dělali, když ani pořádně nevěděli, oč v té podívané vlastně jde. Během víkendu dali dohromady pár melodií, oprášili staré nedokončené nápady - a série hitovek, která následně trhala rekordy, byla na světě!

Mimochodem, to udělalo velkou službu discu jako hudebnímu žánru. V polovině 70. let už totiž tenhle typ taneční hudby měl to nejlepší za sebou a byl to právě počin režiséra Johna Badhama, který mu prodloužil život ještě o pár let. Pokud vás zajímají další fakta o téhle filmové klasice, podívejte se do naší galerie:

Podobné články

Doporučujeme

Další články