ČNSO zahraje koncert Ať žije republika! – G.cz
Vyhledávání

ČNSO zahraje koncert Ať žije republika!

Zdroj: Profimedia.cz

Den vzniku samostatného československého státu připomene 28. října na Václavském náměstí koncert Českého národního symfonického orchestru Ať žije republika!

Eva Levá 27.10.2016, 12:44

Jedno z nejvýznamějších domácích hudebních těles pod širým nebem zahraje díla Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Začátek je v 15:00 hodin a vstup je zdarma.

Vybrali jsme fanfáry k opeře Libuše a sborovou skladbu Uhodila naše hodina ze Smetanovy opery Braniboři v Čechách,“ vyjmenoval šéf orchestru Jan Hasenöhrl. Zazní rovněž oblíbená skladba pro housle a orchestr Humoreska a oslavná kantáta Te Deum od skladatele Antonína Dvořáka.

Dirigentem slavnostního programu je Tomáš Brauner, vystoupí Český národní symfonický orchestr se sólisty Jakubem Junkem (housle), Mariou Kobielskou (soprán), Romanem Janálem (baryton) a Smíšeným sborem ČNSO.

Čeští symfonici ve stejný den, 28. října večer, vstoupí na obrazovky HBO v novém seriálu Mladý papež. Hudbu k dramatickému příběhu s Judem Lawem v hlavní roli CNSO nahrál ve svých hostivařských studiích. Režisérem je Paolo Sorrentino, držitel Oscara za film Velká nádhera.

Podobné články

Doporučujeme

Další články