fb pixel CNN Prima News startují. Co čekat od nové zpravodajské platformy? Promo kampaň budí spíš obavy – G.cz
Vyhledávání

CNN Prima News startují. Co čekat od nové zpravodajské platformy? Promo kampaň budí spíš obavy

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Čekali jsme na to dlouho a je to konečně tady - multimediální platforma CNN Prima News startuje 3. května v 18:55 a zvědavost Čechů je velká. Jak ambiciozní zpravodajský projekt dopadne? Zatím jsme viděli nadšeného Libora Boučka, poněkud zastarale působící vizuál s obřím mikrofonem, supr-trupr boží moderní studio a z hlediska vkusu minimálně diskutabilní promo kampaň s newyorskými dvojčaty.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.5.2020, 10:56

Buďte u toho... Až příště bouchnou Dvojčata

Již několik měsíců se mluví o nové multimediální platformě CNN Prima News. Nový projekt, který v sobě spojuje čtyřiadvacetihodinové zpravodajské vysílání, aktuální zpravodajský portál a aktivní, samostatně fungující profily na nejpopulárnějších sociálních sítích nese značku celosvětově uznáváného kanálu a slibuje "kompletní zpravodajský servis pro všechny Čechy". V neděli 3. května to celé vypukne prvním vysíláním Hlavních zpráv moderátory Karlem Voříškem a Klárou Doležalovou. Co se dá od ambiciózní novinky očekávat? Inu, to není tak docela jisté.

První vlna kritiky se na CNN Prima News snesla za promo kampaň se sloganem "Kde jste byli, když...", který doplňoval několik fotografií zachycujících významné tragédie uplynulého dvacetiletí, například teroristický útok na Světové obchodní centrum v NYC. Navazuje to na tag line celé platformy "Buďte u toho". Největší diskuze probíhala ve vodách českého Twitteru. Část komentátorů stále nevěří, že nejde o vtip, část poukazuje na hloupost kampaně i její amatérsky působící provedení. Jistě, pozornost to upoutalo, není ale tohle už na hranici dobrého vkusu? To není vše, na co dny a týdny před začátkem vysílání potenciální diváci upozorňují...

"CNN Prima News zřejmě odstartují, až se něco začne dít," poznamenal uživatel Twitteru v polovině dubna, teda uprostřed koronavirové krize a nouzového stavu v ČR, čím poukázal na další záhadu, kterou s novým primáckým projektem řada lidí řeší - proč zpravodajská televize nebyla schopná v tak závažné situaci odstartovat hned a čeká do 3. května?

Zřejmě ještě nebylo doladěné vše v "jednom z největších a nejmodernějších televizních studií v Evropě", což je jedno z lákadel, kterým se CNN Prima News chlubí v promo materiálech a ostatně i na propagačním videu s jednou z hlavních tváří kanálu, moderátorem Liborem Boučkem:

"Já myslel, že to bude seriózní," stojí v jednom z komentářů pod videem. Řekněme si na rovinu - ačkoliv původní CNN už pár let také nemají zrovna čistý štít objektivního zpravodajského média, ale kolik lidí z cílové skupiny CNN Prima News si to uvědomuje? A i tak většina z nás čekala, že CNN Prima News se budou snažit konkurovat spíš ČT 24 než Blesku. Otázkou je, jestli něco takového v českých mediálních vodách potřebujeme. Zda v jádru stále stejně bulvární, neseriózní zpravodajství, jaké už českému čtenáři servíruje mnoho webů a televizních kanálů, tentokrát ovšem drze převlečené do hávu objektivity a"světové úrovně" jen nepodpoří vesele bující fenomén hoaxů a fake news, kterým u nás věří čím dál tím víc lidí.

Ale to předbíháme. Třeba nás nová multimediální platforma všechny překvapí a my dostaneme druhou možnost, kde sbírat kvalitní, ověřené, názorově nezabarvené informace o domácím i světovém dění. Moudřejší budeme po dnešní sedmé hodině večerní; v 18:55 vysílání CNN Prima News startuje Hlavními zprávami, a to na televizních obrazovkách a konečně i na online vysílání. Aspoň něco, když už ten obří mikrofon z vizuálu bude řadu diváků chodit strašit do snů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články