Cigareta jako filmová rekvizita: Legendární snímky, díky kterým na ni dostanete chuť! – G.cz
Vyhledávání

Cigareta jako filmová rekvizita: Legendární snímky, díky kterým na ni dostanete chuť!

Rebel bez příčiny

Také máte ty stavy, že když vidíte cigaretu ve filmu, tak na ni dostanete chuť? Pak se podívejte na následující výčet snímků, kam prostě cigareta bezesporu patří a bez ní by byl film neúplný.

Petra Járková 18.11.2019, 11:11

Kouření ve filmu

Obhájci kouření ve filmech tvrdí, že nelze zkreslovat realitu a dělat, jako by cigarety neexistovaly, odpůrci ale oponují, že ve filmech se kouří daleko víc než v reálném životě.

Je pravda, že není úplně na místě propagovat ve filmech kouření, ale k jistým snímkům cigarety prostě patří. Dříve bylo úplně v porádku zapálit si v podstatě všude, kde vás napadlo. Navíc cigareta u muže evokovala mužnost a ženám mnohy připadala sexy.

Moderní cigarety

Dnes navíc nemusíte kouřit jen obyčejné cigarety, které škodí zdraví, ale můžete sáhnout po jejich potenciálně méně škodlivých variantách. Jde o takzvaný zahřívaný tabák, který vám může nabídnou například přístroj glo. Sice by s ním nevypadali James Dean nebo Monica Bellucci tak sexy jako s klasickou cigaretou, ale dle průzkumů by inhalovali až o 95 procent méně toxických látek. Náplně při užívání totiž nehoří, tabák se v nich pouze zahřívá na 240 stupňů, čímž vzniká pára, kterou uživatel vdechuje.

A tadyje 5 filmů, které by bez cigarety ztratily kouzlo

1. Casablanca

V Casablance se setkáváme s postavou Ricka, který si zapálí hned v první scéně dramatické válečné romance. Opravdový hrdina Casablanky, československý antifašistický odbojář Viktor Laszlo, kouří v průběhu celého příběhu také, i v momentě největšího nebezpečí před podzemní partyzánskou schůzkou. V šedesátých letech cigareta sloužila k dotváření erotického napětí.

2. Maléna

Píše se rok 1940 a vy máte možnost seznámit se se sicilkou kráskou s cigaretou v ústech-Malenou. Mladou vdovou, po níž muži šíleli a na níž jejich manželky nenechaly nit suchou. Krasavici, která byla pro mladíky nevysychajícím zdrojem erotických představ a předmětem drsných sexuálních žertů.

3. Rebel bez příčiny

James Dean bez cigarety? To by snad ani nešlo! Díky téhle rekvizitě byl tenhle idol ženských srdcí oblíbený u miliónů žen po celém světě a nejeden puberťák začal kouřit, aby vypadal stejně mužně jako on. Když si roku1955 zahrál ve filmu Rebel bez příčiny o emocionálně zmateném předměstském středostavovském teenagerovi, cigarety s ním hrály hlavní roli.

4. Snídaně u Tiffanyho

Rozkošná Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho s cigaretkou v dlouhé špičce vypadá prostě dokonale. Film vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslně sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím se však musí spokojit s penězi od svých pánských obdivovatelů.

5. Perníková věž

Ani český film nezůstává pozadu. Třeba takový snímek Perníková věž s Janem Dolanským v hlavní roli je plný cigaretového kouře. Hlavní hrdinové si zapalují jednu od druhé, ale k tématu tohoto filmu to bezpochyby patří. Jakub, kterému zahynula životní láska Věra, je přesvědčen, že za její smrt je odpovědný "boss" oblastního podsvětí. Mladík, neustále zápasící s drogovou závislostí, si opatří zbraň a rozhodne se smrt dívky pomstít.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články