fb pixel Chybějící papír ve firemní tiskárně? Ohodnoťte svého šéfa! Přijít může náprava, nebo vyhazov – G.cz
Vyhledávání

Chybějící papír ve firemní tiskárně? Ohodnoťte svého šéfa! Přijít může náprava, nebo vyhazov

S hodnotícími portály jako je například Csfd.cz, který nám už dlouhá léta pomáhá vybírat kvalitní filmy nejen pro dlouhé deštivé neděle, máme v Čechách poměrně dobré zkušenosti. Díky webu Atmoskop.cz můžete hodnotit své současné i bývalé zaměstnance z pozice zaměstnavatele. Na portálu se můžete dozvědět o průměrných platech v českých firmách, kam se chystáte na pohovor, nebo například o kvalitě pracovního prostředí a náročnosti zaměstnání.

Martin Miko
Martin Miko 12.9.2018, 13:33

Zaměstnanci hodnotí anonymně své zaměstnavatele

Češi skrz internet rádi kritizují, porovnávají a hodnotí, takže se nemůžeme divit, že svět webových aplikací a služeb jim bývá čím dál více nakloněn. Před pár dny byla například představena česká aplikace Foodgroot, která nám bude pomáhat hodnotit kvalitu potravin. Díky mobilnímu telefonu si naskenujeme čárový kód výrobku a aplikace nám sdělí jeho kvalitu v procentech podobně jako na zmiňovaném Csfd.cz.

Webový portál Glassdoor.com pro změnu „odkryl karty“ na trhu práce a především u samotných zaměstnavatelů už v roce 2008, v Čechách plní podobnou funkci Atmoskop. Samotní zaměstnanci zde popisují své zkušenosti z konkrétních pracovních pozic v konkrétních firmách, včetně zázemí a atmosféry na pracovišti nebo výše výplaty. Dost často například bývá pravidlem, že zaměstnavatel v inzerátech výši platu nadhodnocuje a skutečnost bývá jinde. Vše je navíc anonymní, takže se pravděpodobně nemusíte bát, když napíšete pravdu o svém současném zaměstnání. Tedy pokud nepracujete ve firmě, kde jste jediným „ajťákem“. To bude zaměstnavateli asi hned jasné, odkud vítr vane, až si na portálu přečte recenzi o tom, že ve firmě pravidelně dochází toaletní papír a porady trvají zbytečně dlouho kvůli tomu, že šéf neustále vypráví to stejné dokola.

Naštěstí jsou všechna hodnocení kontrolována, takže se vám nestane, že by váš zaměstnavatel psal vymyšlené super kladné recenze. Vzhledem k současnému stavu v počtu volných pracovních míst na trhu se tato aplikace bude rozhodně hodit při výběru vašeho budoucího zaměstnání.

A zde si přečtete o historii Coca-Coly, která kdysi obsahovala kokain.

Podobné články

Doporučujeme

Další články