fb pixel Chtěl být klavíristou, ale skončil jako herec: Dustin Hoffman a jeho největší filmové role – G.cz
Vyhledávání

Chtěl být klavíristou, ale skončil jako herec: Dustin Hoffman a jeho největší filmové role

Dustin Hoffman ve snímku Absolvent (1967). Dustin Hoffman ve filmu Půlnoční kovboj (1969). Dustin Hoffman jako Malý velký muž (1970). Dustin Hoffman a Steve McQueen ve snímku Motýlek (1973). + DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Věřili byste tomu? Dustin Hoffman, jeden z nejslavnějších amerických herců současnosti, držitel dvou Oscarů a dalších filmových ocenění, dnes slaví 86. narozeniny. Všechno nejlepší, Raymonde a Tede Kramere! Právě za role ve filmech Rain Man a Kramerová vs. Kramer si herec zlaté sošky odnesl. A to se původně chtěl stát klavírním virtuosem.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 7.5.2023, 23:44

Pan pečlivý

Dustin Hoffman studoval klasickou a jazzovou hudbu, ale pak jej zlákalo herectví a přihlásil se do divadelní školy Actors´ Studio, která má velkou prestiž a mezi jejíž slavné absolventy se řadí třeba Harvey Keitel, Marilyn Monroe, Andy Garcia, Robert De Niro a další. Nicméně Dustinovi to čtyřikrát nevyšlo. Úspěch slavil až na pátý pokus. Do té doby se živil různě –⁠ jako prodavač hraček, číšník, ale i jako barový pianista.

Svou filmovou kariéru rozjel pěkně zhurta. Debutoval v roce 1967 v komedii Absolvent, kde hrál roli citově nevyzrálého studenta Benjamina Braddocka, za níž byl nominován na Oscara. Hoffmanovi v té době bylo 30 let a hrál jednadvacetiletého. Uvažovalo se i o natočení pokračování, ale nakonec k tomu nedošlo.

Z dalších jeho významných rolí nesmíme opomenout podvodníčka z Půlnočního kovboje nebo galejníka ve filmu Motýlek, kde po jeho boku hrál nezapomenutelný Steve McQueen. Přesně před 35 lety se pak představil jako autista Raymond Babbitt v úspěšném snímku Rain Man, kde jeho mladšího bratra, který se jej rozhodne unést z ústavu pro mentálně postižené, hraje Tom Cruise.

V poslední době Dustin Hoffman daboval mistra Sifu z animované série Kung Fu Panda.

Za svůj život ztvárnil velké množství charakterově rozmanitých rolí a je známý tím, že se na každý part hodně poctivě připravuje. Velikána stříbrného plátna, který byl na Oscara nominován celkem sedmkrát, si můžete připomenout v následující galerii:

A zde se podívejte na 6 nezapomenutelných rolí Roberta Redforda, který končí s herectvím.

Podobné články

Doporučujeme

Další články