Chcete si diktovat i po smrti? 12 stylových a osobitých uren – G.cz
Vyhledávání

Chcete si diktovat i po smrti? 12 stylových a osobitých uren

Společnost přátel žehu by se při pohledu na tyhle kremační skvosty mlsně olizovala.

Elsa K.
Elsa K. 1.8.2014, 18:35

Česko je spolu s Japonskem a Novým Zélandem kremační velmocí. Zpopelnění se dočká skoro 80 % zemřelých, ve městech až 90 %. Svoji roli hraje i cena. Uložení do země vyjde minimálně o 10 000 korun dráž. Prach jsi a v prach se obrátíš tak platí čím dál tím častěji. Ale když už na druhou stranu, tak v pořádné piksle.

1., 2., 3. RAKU

Slovo RAKU v japonštině znamená radost, spokojenost, potěšení. Specifické prasklinky na povrchu glazury vznikají tak, že se rozžhavená keramika vytáhne z pece a prudce zchladí. Ve výsledné podobě je ukryt dotek přírody, energie ohně, závan větru, stopa plodů země a čistoty vody. Záleží na každém dotyku a pohybu v čase. Stejně jako u lidí. Dokud se tedy nestali náplní uren. raku4 pinterest.com raku1 pinterest.com raku3 pinterest.com

4. Koloběh přírody

Tato ekologicky rozložitelná urna se stává základem pro strom. Můžete si vybrat, jestli chcete dál žít jako javor, bříza, lípa nebo třeba jasan.

bio2 pinterest.com bio pinterest.com

5., 6., 7. Diamant

Pokud se se svým blízkým nehodláte rozloučit, můžete ho nosit stále s sebou v podobě decentně morbidního šperku.

diamant-z-popela-modrý-bor Většina diamantů z lidského popela je zabarvena do modra. Příčinou je stopové množství boru v lidském těle. Zdroj: pinterest.com prsten2 pinterest.com prsten1 pinterest.com

8. Bronzová loďka

Luxusní plavidlo pro Charóna.

bronz pinterest.com

9. Ginkgo biloba

Když Američané svrhli bombu na Hirošimu, zasáhli i kostel, u něhož stál Jinan dvojlaločný. Kostel byl na maděru. Strom přežil dodnes.

ginko pinterest.com

10. Keramická spirála

Spirála symbolizuje cestu z vnitřního světa k vnější duši a do vyšších sfér. Kromě toho skvěle vypadá.

keramická-ručně-vyráběná pinterest.com

11. Rozpustná mušle

Plovoucí ekologické urny se po chvíli samovolně rozloží.

mušle www.designaddict.com plovoucí scattering-ashes.co.uk

12. Urna podle osobnosti

Mladý český umělec Prokop Bartoníček už v roce 2008 vytvořil revoluční koncepci urny, která generuje svůj tvar podle zadaných parametrů. Ty reprezentují povahové rysy a vlastnosti člověka, který je ve změněné formě jejím obsahem. Tvar urny extroverta má například u svého vrcholu mnohem větší průměr oproti průměru člověka introvertního. Od dalších faktorů, jako je například věk vyjádřený v dekádách, se také odvíjí celková podoba trojrozměrného tělesa včetně počtu jeho stěn. Čím je (byl) člověk labilnější, tím bude urna vratší apod.

prokop4 prokop2prokop1 prokopbartonicek.com

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články