fb pixel Chcete být atraktivní pro zaměstnavatele? Stačí vám k tomu čtyři měsíce! – G.cz
Vyhledávání

Chcete být atraktivní pro zaměstnavatele? Stačí vám k tomu čtyři měsíce!

Zdroj: Green Fox Academy

Je to bez debat jeden z „nejvíce nedostatkových artiklů“ současnosti. O čem, že je řeč? Přece o IT odbornících. České firmy mají velké problémy tyhle machry najít. Podle průzkumu z loňského roku jich na trhu práce schází neuvěřitelných čtrnáct tisíc, někdo odhaduje dokonce až třicet tisíc.

Komerční sdělení 21.1.2022, 10:44

IT je přitom velmi atraktivní obor – je žádaný, dobře placený a vzhledem k překotnému technologickému vývoji má jistou budoucnost. Lákají vás tato tři pozitiva? Přidejte se do týmu IT specialistů a staňte se i vy atraktivním pro potenciální zaměstnavatele. Přihlaste se na bootcamp!

Co se hodí pro začátečníky?

Pokud chcete opravdu uspět, vyzkoušejte hit - low code. Jeho principem je, že programátoři nemusejí kódovat vše od nuly, ale mohou využít již připravené věci v rámci platforem a detaily pak přizpůsobit konkrétním požadavkům. Odborníci předpokládají, že trh s těmito platformami poroste každý rok o 31 %. Z 10 miliard dolarů v roce 2019 by měl generovat obrat 187 miliard v roce 2030 a v následujících letech by low code měl stát za polovinou všech aplikací, produktů a softwarů, které budou vytvářeny.

Low code je navíc o něco snazší a jednodušší než klasické programování, a mohl by tak být nejlepší variantou pro začátečníky. Stačí si dobře vybrat kvalitní rekvalifikační kurz. Třeba Michail Richardson ještě nedávno pracoval jako prodejce v pobočce telekomunikační firmy.

„Role manažera, kam bych se časem mohl posunout, mě ale neoslovila. To informatika mě zaujala víc. Připomněla mi, jak mě bavilo programování na gymnáziu. Uvědomil jsem si, že tohle je směr, kterým se chci vydat. Nechtěl jsem ale čekat dalších pět let, než bych dodělal vysokou. Začal jsem tak hledat jinou cestu,“ popisuje Michail svoji čtyřměsíční cestu za profesí junior programátora.

Čtyři nebo deset měsíců

Vybral si bootcamp Green Fox Academy, který nabízí jednak intenzivní čtyřměsíční kurz, tak i pozvolnější desetiměsíční, který lze zvládnout i při zaměstnání. Je přitom úplně jedno, že jste prozatím prací programátora zcela nedotčeni, vše vás naučí v bootcampu. To, zda máte či nemáte předpoklady, aby se z vás stal software developer, zjistíte během výběrového řízení. Je zdarma a otestujete si v něm nejen své analytické předpoklady. Důraz je totiž kladen i na motivaci a psychickou odolnost. Projdete-li jím úspěšně, máte jistotu, že v IT uspějete. Přihlaste se a dejte své kariéře nový směr!

Organizátor bootcampu také dává 100% garanci umístění. Třeba Michaila čekaly pracovní pohovory bezprostředně po převzetí certifikátu. „Jeden z nich byl do bratislavské kanceláře společnosti Accenture na vývojáře platformy Microsoft Dynamics 365. Neváhal jsem ani chvilku a šel jsem do toho,“ poznamenává.

Pohádkový plat a benefity

A co se financí týče… Díky akreditaci Ministerstva školství ušetříte v Green Fox Academy značnou částku, jelikož kurz je osvobozen od DPH a zvolit lze navíc variantu @after a začít splácet školné až po dokončení bootcampu z platu junior programátora. „Někteří absolventi našeho bootcampu berou po dvou letech i 2,6× víc oproti nástupnímu platu a blíží se 100 tisícům,” poznamenává Barbora Wachtlová z Green Fox Academy.

Začátečník v oboru, tedy junior, si přijde průměrně na 40 tisíc korun hrubého měsíčně, ti zkušenější vydělají standardně až 80 tisíc. Firmy jsou však ochotny opravdovým profíkům zaplatit ještě mnohonásobně více. A těšit se můžete i na benefity, třeba home office, flexibilní pracovní dobu a další vzdělávací kurzy.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články