fb pixel Chandler v bedně a na návštěvě u táty transky aneb Nejlepší epizody nejlepší postavy z Přátel – G.cz
Vyhledávání

Chandler v bedně a na návštěvě u táty transky aneb Nejlepší epizody nejlepší postavy z Přátel

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Chandler Bing je bez debat nejlepší postavou v celých Přátelích a jeho herecký představitel Matthew Perry dnes slaví narozeniny. Proto jsme se rozhodli vybrat podle nás nejlepší epizody, v nichž sarkastický vtipálek hraje hlavní roli. Souhlasíte s námi?

redakce G.cz 19.8.2020, 12:44

Chandlerovo utrpení

Když se někoho zeptáte, kterou postavu z Přátel má nejradši, většina lidí vám odpoví, že je to Chandler Bing. S Chandlerem se totiž člověk může nejvíc ztotožnit. Se sarkastickým vtipálkem, který humorem zakrývá traumata z dětství, neschopnost navazovat a udržovat milostné vztahy a zoufalství z ubíjející práce se totiž dá nejlépe ztotožnit. Tedy rozhodně, pokud patříte mezi současné mileniály, kteří přesně takhle depresivně žijí a bídu a zmar vlastní existence utápí v bezbřehých oceánech internetového humoru.

No.

Ale zpátky k Chandlerovi. Chandler je populární postavou rovněž proto, že mu už z podstaty jeho charakteru scenáristi Přátel psali ty nejlepší hlášky. Na jejich výběr se můžete podívat tady:

Součástí Chandlerova kouzla je samozřejmě i to, jakým způsobem jej ztvárnil Matthew Perry, jeho herecký představitel, který dnes slaví 51. narozeniny. Není to vůbec náhoda. Před Přáteli Perry už měl herecké zkušenosti ze seriálů a toužil i psát. A tak vytvořil námět vlastního seriálu - měl se jmenovat Maxwell's House a měl pojednávat o šestici kamarádů a jejich osudech. Že vám to něco připomíná? Jak už to tak mezi studii bývá, navzájem se špehují, kdo na čem pracuje, a tak, když Perry prodal scénář pilotní epizody svého seriálu společnosti Universal Television, zavolali mu krátce na to z NBC, že tu show chtějí oni. Nebo spíš - že už na velmi podobném show pracují a jeho by chtěli obsadit do jedné z hlavních rolí. Perry na to kývl, a tak se z něj na dlouhých deset let stal Chandler.

I my patříme k fanouškům Chandlera, a tak jsme tentokrát nevybrali naše nejoblíbenější hlášky, ale nejoblíbenější epizody, v nichž právě Chandler hraje prim:

Matthew Perry se narodil ve Williamstownu v Massachusetts a dlouho se nemohl rozhodnout, které ze svých dvou vášní se bude naplno věnovat - herectví, nebo tenisu? Nakonec ale vyhrála profese, která živila i jeho otce. Po střední škole ho ale právě táta přemlouval, ať pro jistotu získá i vysokoškolské vzdělání. Mladému Matthewovi se moc nechtělo, nicméně na univerzitu se dostal, a tak uzavřel Perry jr. s Perrym sr. dohodu - pokud do roka dokáže dosáhnout na stabilní příjem z herectví, může se na školu vykašlat.

Jako zázrakem pak Matthewa týden po maturitě vzali do mysteriózně-komediálního seriálu Druhá šance, čímž bylo všechno vyřešeno. Školu nechal mladík školou a naplno se pustil cestou showbyznysu. A ačkoliv se objevil v několika známých filmech a dalších seriálech, postava Chandlera mu zůstane přišitá už asi do smrti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články