Cestování za čerstvým vzduchem: vyražte k sousedům na Slovensko. Nemusíte až do Tater, stačí objevit Malé Karpaty – G.cz
Vyhledávání

Cestování za čerstvým vzduchem: vyražte k sousedům na Slovensko. Nemusíte až do Tater, stačí objevit Malé Karpaty

Pokud vás letos nečeká žádná větší zahraniční dovolená, ale rádi byste se takříkajíc svobodně nadechli na čerstvém vzduchu, stačí vyrazit k našim slovenským bratřím. Za čistým ovzduším dokonce ani nemusíte až do Tater. Chráněná krajinná oblast Malé Karpaty skýtá stejně blahodárné prostředí, navíc se tu nachází mnoho výletnických bonusů.

komerční prezentace
komerční prezentace 30.6.2018, 18:38

Nejčistší na Slovensku

Potřebujete vypadnout z města a aspoň na chvíli si užít čerstvý vzduch a klid lesa? Není třeba jezdit daleko. Stačí zamířit k našim sousedům na Slovensko. Ne tak daleko od českých hranic se nachází Chráněná krajinná oblast Malé Karpaty, která je na podobné prázdniny jako dělaná.

Podle mapy ovzduší Světové zdravotnické organizace (WHO) se právě Malé Karpaty řadí k oblastem s nejčistším vzduchem na Slovensku, rovnají se i vyhlášeným Tatrám. Neznečištěný vánek spolu s krásnou malokarpatskou přírodou jsou tím pravým místem pro odpočinek pochroumaných nervů i zdraví.

Protože si ale neděláme iluze a určitě na dovolenou nechcete jet jenom dýchat; na Malých Karpatech je toho k užívání mnohem víc. Je tu totiž tzv. Malokarpatská vinná cesta, která vede přes bývalá slovenská královská města - Bratislavu, Svätý Jur, Pezinok, Modrou - a je zakončena v Trnavě. Jedná se o nejrozlehlejší a nejvýznamnější vinařskou oblast země, kde si kromě jedinečného folkloru vinařských obcí můžete vychutnat i krásnou přírodu a historické památky.

Aby byl zážitek z cesty dokonalý, chce to adekvátní ubytování. Uprostřed Malokarpatské vinné cesty leží v nitru borového háje schovaný hotel Zochova chata. Luxusní hotel skvěle zapadá do oblasti, v níž leží. Historická stavba, původně srub, byla před několika lety citlivě zrekonstruována tak, aby byla moderní, ale zároveň ctila okolní přírodu i svůj původ.

Proto je Zochova chata postavena ze dřeva, skla a kamene. Hotelu se ne nadarmo přezdívá Klenot lesa. Interiér je navíc zařízen podle principů filozofie feng-šuej a součástí hotelu je elegantní wellness a spa. Podnik se pyšní také vlastní kolibou, v níž je podávána tradiční slovenská kuchyně, doplněná malokarpatskými vinařskými specialitami. Autentičtější zážitek z Malých Karpet už najdete jen málokde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články