fb pixel Cestování is the new sledování Šlágr TV. Za slevy na jízdném fakt neděkujeme – G.cz
Vyhledávání

Cestování is the new sledování Šlágr TV. Za slevy na jízdném fakt neděkujeme

Už tomu budou téměř tři měsíce od doby, kdy byly zavedeny slevy 75 % na jízdném pro lidi pod 26 let a nad 65 let, tedy pro studenty a seniory. Ukázalo se, že od té doby jsou vlaky a autobusy plné zmatených seniorů, kteří nevědí, kam jedou, proč někam jedou, a hlavně kde mají sedět, což komplikuje těžké životy pracujícímu lidu, který musí cestou do fachy ve veřejných dopravních prostředcích stát. Občanům v produktivním věku tak opět zbudou jen bolavá kolena ze stání a prázdná kapsa, protože seniorům bujaré cestování odnikud nikam ještě zaplatí.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 28.11.2018, 11:33

Kradou nám místa a hrají pomatence

Cestování už nikdy nebude jako dřív, obzvláště když studenti a senioři jezdí za čtvrtinu ceny. Studenti logicky tuto slevu využijí při cestování na univerzitu a v létě během letních festivalů, zatímco čeští důchodci se nudí a zároveň touží po tom znepříjemňovat slušným lidem život. Představte si situaci, ve které se ráno probudíte v půl sedmé ráno, abyste vyrazili do zaměstnání vlakem nebo autobusem roztáčet kolo kapitalismu a přispívat tak daněmi do státního rozpočtu, ze kterého se mimochodem platí i tyto zbytečné slevy na jízdném. Pro úlevu z té každodenní mizérie si za těžce vydělané peníze zaplatíte místenku.

Když ale dorazíte k vašemu místu a chystáte se zasednout, zjistíte, že vám ho zabral zmatený senior, který vlastně ani neví, kde je a kam jede, ale je to ve slevě, což je pro něj primární. V závěru vám je líto ho z vašeho místa vyhazovat, protože je to přeci jen pán nebo paní v letech. Vlaky i busy jsou kvůli slevám samozřejmě přeplněné, takže je možné, že zmatenému důchodci zasedl místo jiný zmatený důchodce, takže vy se nakonec dočkáte stání v uličce. Tato zkušenost se netýká jen jednotlivců, ale velké armády pracujících lidí, kterým se toto zvýhodňování určitých skupin na úkor druhých samozřejmě nelíbí.

Je sice hezké, že lidé více cestují a dopravci na tom netratí, protože rozdíly doplácí stát, ale aby senioři zabírali místo ve vlacích jen proto, že se nudí, nám samozřejmě vadí. Sleva na daních nakonec nikomu neprospěla, tedy kromě zmiňovaných dopravců. Důchodci už nevystávají ve frontách v Kauflandu, nesledují Šlágr TV, ani nevysedávají ve frontách u lékaře, ale zbůhdarma jezdí sem a tam.

Už aby se k moci opět dostala pravice a zrušila tuto populistickou slevu. Ještě by mohla znovu zavést poplatek 30 korun za návštěvu u doktora a svět bude opět v pořádku.

A zde považujeme za rozumné zrušit stravenky pro zaměstnance a dát jim peníze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články