fb pixel Český senilní terorista chtěl ohrozit naši zemi, nejspíš byl zmanipulovaný dezinformačními weby – G.cz
Vyhledávání

Český senilní terorista chtěl ohrozit naši zemi, nejspíš byl zmanipulovaný dezinformačními weby

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Čekání na hrozbu terorismu v Čechách je jakési čekání na Godota. Vemte si, že pocházíte z nějaké vesnice na Mladoboleslavsku, kde se s muslimem potkáte jen skrz zprávy na dezinformačních webech a přes vyprávění Tomia Okamury v jeho pravidelných spotech, které trvají už několik let. A vy stále čekáte a čekáte, a jste doslova natěšení na to, až dorazí teroristé a islamisté, abyste mohli všem „vpálit“ do obličeje, že jste to celou dobu říkali a že Okamura měl pravdu. Jenže co dělat, když se furt nic neděje? Co třeba hodit pár stromů pod vlak?

Martin Miko
Martin Miko 28.2.2018, 13:58

Když něco neexistuje, tak to vytvoř

Představte si, že vám je 70 let, jste v důchodu a žijete v mírumilovném státě, kde vám hrozí maximálně tak záplavy nebo zdražení másla. Jelikož už nechodíte do práce, máte spoustu volného času, a proto si na stará kolena pořídíte počítač. Vnoučata vám založí Facebook a vy se vesele proklikáváte novými a novými fanouškovskými stránkami typu Vše je jinak nebo Aeronet, které na vás chrlí všemožné nepodložené zprávy. K tomu navíc sledujete videa a články od Tomia Okamury, které působí jako strašák na lidi, co si neumí ověřovat informace. A ještě dostáváte bizarní řetězové maily, které si někdo vymýšlí doslova „na koleni“.

Jenže neustálé hrozby, které nám tyto podivné zdroje slibují už několik let, stále nepřichází. A když hrozba stále nepřichází a vy na ni neustále upozorňujete a přejete si, aby ti teroristé konečně odpálili metro v Praze, nastražili výbušninu v obchodním centru nebo vystříleli letiště, tak vás holt nenapadne nic lepšího, než že se sami pokusíte spáchat falešný teroristický útok. Možná proto ten sedmdesátiletý muž z Mladoboleslavska způsobil dvě srážky vlaků s nařízlými stromy, ke kterým připojil vzkazy v arabštině, kde odkazoval na islám. Nyní mu hrozí doživotí za vyhrožování teroristickým útokem.

Senilní terorista je spíše obětí než viníkem

Kdo za tohle všechno může? Ten senior z Mladé Boleslavi byl jen obětí dezinformací a vyrostl v době, kdy se přemýšlelo jinak. Heslo „co je psáno, to je dáno“ samozřejmě neplatí a fráze „Když už si s tim někdo dal práci a napsal to, tak to přece musí být pravda,“ je samozřejmě nesmysl. Dnešní doba nabízí neuvěřitelné množství informací a pro starého člověka je těžké vybrat si ty "správné".

Vše nasvědčuje tomu, že muž chtěl v lidech vyvolat strach z neexistující muslimské migrační krize, která se České republice vyhýbá obloukem, což populistické strašáky nejspíš mrzí, jelikož ztrácí cenné náboje na svou politickou kampaň. Vytvářet imaginární zlo v podobě falešných článků a prohlášení na internetu je sice nevhodné, ale házet stromy před rozjetý vlak je absolutně nepřípustný čin, který by se měl tvrdě trestat.

Tento čin má samozřejmě výchovný efekt pro celou naši společnost, takže až budete svým rodičům nebo prarodičům kupovat počítač, varujte je raději předem, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán, a vše, co si přečtou na Facebooku nemusí být pravda. Pro jistotu se jim raději zmiňte o tom, že házení stromů pod vlaky není zrovna dobrý nápad.

A zde je 12 důvodů, proč se terorismus Česku vyhýbá.

Podobné články

Doporučujeme

Další články