fb pixel Český podnikatel Viktor Hajíček: Oceňuji chytré produkty, které dokáží zjednodušit život – G.cz
Vyhledávání

Český podnikatel Viktor Hajíček: Oceňuji chytré produkty, které dokáží zjednodušit život

Zdroj: Viktor Hájíček archiv

Český podnikatel Viktor Hajíček patří mezi úspěšné mladé muže. Má podíly v řadě firem a známý je především jako zástupce společnosti Witty Trade s.r.o., která je v České republice oficiální distributorskou společností značky Xiaomi. Přinášíme vám rozhovor o nejrůznějších novinkách ve světe technologií i jeho životním přístupu.

Petra Járková 18.9.2020, 10:06

Jste dvojkou na českém trhu s mobilními telefony, máte ambice stát se jedničkou?

Xiaomi, jakožto celosvětová značka, ušla za uplynulých 10 let opravdu velký kus cesty. V České republice značka během 3 let zaznamenala raketový růst a dokázala si najít spoustu spokojených zákazníků ve všech kategoriích. Společnost Witty Trade s.r.o, jakožto oficiální distributor Xiaomi pro Českou republiku, se snažíme propagovat značku co nejlepším možným způsobem. I naším zapříčiněním je brand Xiaomi takto významný v ČR. Podle mého názoru je před námi ještě velký kus cesty a kdo by jednou nechtěl být první? S větším soustem roste chuť, jak se říká, a já věřím, že nás čekají ještě větší úspěchy.

Čím to je, že si značka Xiaomi našla za pouhé tři roky tolik spokojených uživatelů?

Xiaomi je značka, která nabízí širokou škálu chytrých zařízení IoT (Internet Of Things), které mezi sebou dokážou komunikovat a nabízí tak zákazníkovi jedinečný zážitek. Dnešní doba je uspěchaná a téměř každý člověk uvítá něco, co mu zjednoduší život. To je myslím něco, co Xiaomi dokáže 100 % splnit. Zároveň se snažíme poskytovat jim co nejlepší komfort v oblasti servisu, reklamací a také se zákazníky udržujeme dennodenní kontakt.

Jak byste popsal člověka, pro kterého je mobilní telefon Xiaomi vhodný?

Portfolio Xiaomi mobilních telefonů je široké a své uživatele si dokáže najít téměř v každé kategorii. Značka se vyznačuje perfektním spojením ceny a výkonu, a tak zákazník i za velice dobrý výkon mobilního telefonu neutratí spoustu peněz. Nabízíme produkty od 3 000 Kč až po modely okolo 20 000 Kč. Dokážeme uspokojit rodiče, kteří potřebují nový telefon pro své dítě do školy, ale také businessmana, který na telefonu tráví většinu dne a potřebuje od něj maximální výkon.

Jak si na tom stojí Xiaomi cenově v porovnání s ostatními značkami?

Xiaomi ve většině kategorií téměř nemá konkurenci. Telefony disponují opravdu kvalitními fotoaparáty a výkonnými procesory. Ceny ale zdaleka nešplhají k desítkám tisíců, a tím dokáže bezesporu konkurovat dalším značkám.

Existují specializovaná místa, kde by si zájemci mohli telefon vyzkoušet a zeptat se odborníků na vše, co potřebují?

Ano, jistě. Společnost Witty Trade s.r.o. po celé České republice otevřela již sedm Xiaomi prodejen tzv. Mi Storů, které jsou tady právě pro zákazníky. Ve všech zmíněných prodejnách pracují kvalifikovaní pracovníci, kteří jsou připraveni zodpovědět veškeré dotazy. Na komunikaci se zákazníky si opravdu velice zakládáme a snažíme se poskytovat kvalitní péči.

Nabízí Xiaomi ještě jiný sortiment než mobilní telefony?

Ano, nabízíme zákazníkům opravdu komplexní portfolio produktů. Největší výhodou je, že se téměř vše dá ovládat skrz mobilní telefon. Uživateli tak stačí být kdekoliv a ovládá si svou chytrou domácnost na dálku. Mezi nejoblíbenější Xiaomi produkty kromě mobilních telefonů patří robotické vysavače, elektrické koloběžky, hodinky a fitness náramky. Xiaomi nabízí sérii produktů pro kompletní vybavení chytré démácnosti.

Co má Xiaomi společného se společností Witty Trade?

Witty Trade je oficiálním distributorem značky v České republice. Mimo dodávky zboží zajišťujeme také MKT komunikaci včetně influencerů, zastupujeme obchodní oddělení u největších partnerů a máme další separátní oddělení. Firma Witty Trade působila ještě předtím, než v České republice začalo působit oficiální zastoupení značky. Momentálně jsme ve velmi úzkém kontaktu s českým zastoupením značky a společně se podílíme na růstu prodejů na trhu.

Jdete příkladem a používáte sám telefony Xiaomi, chytrou elektroniku, máte chytrou domácnost a nenecháte si ujít nejnovější trendy v této oblasti?

Určitě ano. Já sám mám velkou oblibu v technologických novinkách. Jsem člověk, který má spoustu schůzek během dne a moc volného času mu nezbývá. O to více oceňuji, že mi chytré produkty dokážou zjednodušit život. Osobně používám mobilní telefon Mi Note 10 Pro, který je pro mne skvělým parťákem v průběhu celého dne, hlavně díky výkonné baterii. Doma pak využívám chytrý vysavač, čističku vzduchu a také chytré osvětlení.

Co vás v poslední době zaujalo z technologických vychytávek?

Mě osobně fascinují technologie a velice mě baví sledovat nové vychytávky, se kterými ty největší společnosti přicházejí. Jen si vzpomeňme, že pár let zpátky se nám mohlo jen zdát o vysouvacím fotoaparátu nebo o odemykání otiskem prstu, natož čtečkou v displeji. Myslím, že vývoj jde hodně kupředu a já toho budu rád součástí.

Dokážete říct, čím se významně odlišujete od konkurence?

Jak už jsem zmiňoval výše, největší plus Xiaomi je v poměru cena vs. výkon. Zde jsme opravdu silní a snažíme se si svou pozici udržet.

Je něco, na co se můžeme v blízké budoucnosti od značky Xiaomi těšit?

Xiaomi, potažmo jakákoliv jiná technologická značka, investuje mnoho financí do vývoje a výzkumu a plánů je opravdu hodně. Jako každý jiný si však přísně stráží svá tajemství a myslím, že brzy můžeme očekávat nové a vychytané produkty.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články