fb pixel Český král stříbrného plátna slaví narozeniny, všechno nejlepší Karlu Rodenovi – G.cz
Vyhledávání

Český král stříbrného plátna slaví narozeniny, všechno nejlepší Karlu Rodenovi

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Karel Roden, herec a národní poklad, slaví 18. května narozeniny, už 61. U příležitosti téhle slávy jsme si řekli, že vám připomeneme některé jeho role. Hlavně ty zahraniční, protože těch si Češi paradoxně ke své nechuti k zahraničí cení nejvíce.

Jan Studnička
Jan Studnička Aktualizováno 17.5.2023, 10:43

Značka Roden

Jen nemnoha českým hercům se podařilo okusit opojnou atmosféru velké zahraniční produkce nebo dokonce Hollywoodu. Marek Vašut, Predrag Bjelac - pravda, ten úplně Čech není, sem tam Miroslav Táborský, ale hlavně... hlavně Karel Roden.

Svými zahraničními úspěchy a nesporným hereckým talentem se u nás Karel Roden vypracoval do pozice jakéhosi brandu. A nejenom brandu, ale hlavně puncu kvality. Když někomu řeknete, že Česká televize má nový seriál, moc ho to nevzruší, ale stačí dodat: „Hraje tam Roden“ a všem je hned jasno, že tohle je velký projekt.

Je jedno, že v zahraničí je Karel Roden většinou brán jako typizovaný herec jedné role - ruského mafiána. Je to zahraniční úspěch jako každý jiný. A my máme radost, ať už hraje ruského gangstera v britském filmu, ruského gangstera v americkém filmu nebo ruského černokněžníka v mezinárodní koprodukci.

U příležitosti jeho narozenin jsme se rozhodli, že vám uděláme malou přehlídku Rodenových rolí. A jestli tam ta vaše oblíbená chybí, určitě nám ji hoďte do komentáře na Facebooku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články