fb pixel Český bezdrát spouští novou internetovou televizi EriTV v síti CETIN – G.cz
Vyhledávání

Český bezdrát spouští novou internetovou televizi EriTV v síti CETIN

V červnu 2017 uzavřela společnost CETIN se společností Český bezdrát novou velkoobchodní smlouvu, aby tak navázala na spolupráci trvající od roku 2003. Od června 2017 začala společnost Český bezdrát svým zákazníkům nabízet rychlosti připojení až 250 Mb/s, což je v síti CETIN nejvyšší nabízená rychlost internetu. Vzájemná spolupráce se nyní rozšiřuje i do oblasti šíření internetové televize (tzv. IPTV) v síti CETIN.

Martin Miko
Martin Miko 20.2.2018, 16:28

CETIN a Český bezdrát spouští internetovou televizi

IPTV je televizní vysílání, které používá pro svůj přenos vysokorychlostní internetové přípojky. IPTV nabízí kromě široké nabídky televizních programů také velké množství dodatečných služeb a mnohem větší míru interaktivity, kdy si divák může zpětně přehrát televizní pořady vysílané na jakémkoliv programu, objednat a přehrát film, nebo si sám sestavit vlastní televizní program. Takové možnosti klasická televize nenabízí. Se službou EriTV je možné sledovat až 150 TV programů vč. inteligentních funkcí archivu, časového posunu, nahrávání pořadů atd. a zákazník získává i vlastní datové připojení pro kvalitní příjem obrazu i zvuku.

„Tato rozšířená spolupráce společně umožňuje Českému bezdrátu zřídit až 4 milionů nových přípojek internetové televize EriTV v celé ČR,“ říká ing. Petr Benýšek, jednatel společnosti Český bezdrát, a pokračuje: „Zákazník nepotřebuje žádné klasické ani satelitní antény, žádné dekodéry DVB –T1/T2 a dokonce ani žádné jiné internetové připojení. Televizní přípojka slouží výhradně pro příjem TV vysílání. Současně si ale může zákazník objednat i na TV nezávislé internetové připojení o rychlosti až 56 Mb/s, 100 Mb/s nebo 250 Mb/s.“

Smlouva o poskytnutí obsahu TV programů byla uzavřena s 4NET.TV services s.r.o. Vyhrazených datových kanálů sítě CETIN mohou pro šíření vlastní IPTV využívat i naši velkoobchodní ISP Partneři,“ uzavírá Benýšek.

S EriTV bude možné sledovat až 150 TV programů

Dle vyjádření Davida Kuldy, ředitele společnosti 4NET.TV services s.r.o., se pak díky spolupráci se společností Český bezdrát dostává IPTV řešení 4NET.TV do dalšího segmentu telekomunikačního trhu. „Otvírá se tak pro nás nový trh zákazníků využívající našeho řešení. Vývoji věnujeme velké úsilí a zamýšlíme se nad funkcemi, které diváky skutečně baví a zajímají je. Proto tento krok vnímáme jako další příležitost rozšíření našeho produktu mezi koncové uživatele,“ zdůrazňuje Kulda.

CETIN vlastní a provozuje největší telekomunikační síť, a to jak fixní, tak i mobilní, která pokrývá celé území České republiky. V rámci sedmiletého programu investuje CETIN 22 miliard korun do rozvoje svých sítí. Násobně tak zrychlí připojení k internetu prostřednictvím pevné sítě, což koncovým zákazníkům umožní mimo jiné i sledování internetové televize. Vyšší rychlosti připojení se netýkají pouze velkých měst, ale ve více než 60 procentech jsou připojovány menší obce a městečka.

Poptávka po rychlejším připojení souvisí s rozšířením zájmu zákazníků o nový obsah, zejména pak právě o televizi šířenou prostřednictvím internetu a o streamované video. Proto CETIN věnuje velkou pozornost a značné investice do své infrastruktury a na zkvalitnění a zrychlení sítě pracuje kontinuálně tak, aby obchodní partneři měli možnost využívat stále lepších služeb a nabízet je dále svým zákazníkům. V současnosti má CETIN smluvní vztah založený na velkoobchodní nabídce s patnácti operátory.

Podobné články

Doporučujeme

Další články