fb pixel Českou hrdinku Horákovou mohla hrát Kate Winslet: 11 zajímavostí o filmu Milada – G.cz
Vyhledávání

Českou hrdinku Horákovou mohla hrát Kate Winslet: 11 zajímavostí o filmu Milada

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Příběh Milady Horákové patří povinně do základních historických znalostí každého správného Čecha. Životopisný snímek Davida Mrnky Milada z roku 2017 je sice historicky mírně nepřesný a po filmové stránce za moc nestojí, jako gesto ale funguje skvěle. Je nepochopitelné, že stvořit celovečerní film o zásadní postavě dějin trvalo tak strašně dlouho.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 25.8.2019, 15:00

Nejslavnější Češka?

V jistém smyslu a coby výrazná postava určitého historického období určitě ano. Milada Horáková čekala na životopisný snímek hodně dlouho, přesněji 10 let. Stálo to 52 různých scénářů a nakonec pouhý měsíc natáčení, aby snímek Davida Mrnky vznikl. Národní hrdinku si zahrála izraelská herečka Ayelet Zurer, ale mohla to být také Kate Winslet, nebo Maggie Gyllenhaal.

Je trochu ostuda, že distribuce koprodukčního filmu se musela ujmout americká internetová televize Netflix a českých peněz obecně na výrobu nepadlo mnoho... Ale co naděláme. Film Milada dávají dnes, 25. srpna na TV Nova ve 21:40. Než se na něj podíváte, přečtěte si o něm dalších super zajímavosti v galerii tady:

A tady se podívejte na 15 věcí, co jste neviděli o thrilleru Sedm.

Podobné články

Doporučujeme

Další články