fb pixel Česká pošta zdraží: Od dubna si připlatíte o 5 korun navíc za doporučená psaní i poštovní poukázky – G.cz
Vyhledávání

Česká pošta zdraží: Od dubna si připlatíte o 5 korun navíc za doporučená psaní i poštovní poukázky

Zdroj: profimedia.cz

Také jste pod tíhou pandemie zapomněli na Českou poštu? Podle statistik a tvrdých čísel se lidé rozhodli začít využívat alternativní dopravce typu Zásilkovna kvůli nekvalitním a předraženým službám, které jim nabízela ČP. Ta se proto „prý“ kvůli rostoucím nákladům rozhodla svoje služby zdražit, a to o 5 korun. Člověk by si skoro řekl, že čím méně služby České pošty využívá, tím jsou dražší.

Martin Miko
Martin Miko 31.3.2021, 11:07

Česká pošta opět zdražuje

Čím méně její nekvalitní služby budeme využívat, tím více nás to bude stát. Touto logikou se v posledních letech řídí státní podnik Česká pošta, který se od dubna 2021 opět rozhodl zdražit. Od příštího měsíce si tak připlatíme za doporučená a cenná psaní nebo poštovní poukázky. Právě všechny tyto položky budou dražší o 5 korun. Základní doporučené psaní tedy nově bude stát 52 korun. Poukázka typu A do 5 000 korun bude nově za 44 korun. Za cenné psaní pak zaplatíme 57 korun, zatímco za prioritní doporučené psaní 59 Kč. Za obyčejná psaní a balíky zaplatíme stejnou sumu. Na zvýšení cen upozornila středeční Mladá fronta DNES.

„Zvýšení ceny poštovních poukázek souvisí s kompenzací trvalého růstu nákladů České pošty, které jsou zapříčiněné například růstem ceny pohonných hmot, mezd, energií a tak dále. Zároveň reaguje na poptávku po těchto službách a klade důraz na dodržení principů nákladové orientace ve smyslu zákona o poštovních službách a poštovních směrnic,“ řekl pro MfD mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Lidem na sociálních sítích se další nehorázné zdražování nelíbí. „Jo, za kvalitu se holt platí,“ napsal pod zprávu o změně cen pan Pavel, jenž tím pravděpodobně narážel na to, že kvalita služeb České pošty je čím dál horší, ale za to čím dál dražší. Lidem se dále nelíbí, že si tento státní podnik hraje na pojišťovnu, banku, trafiku, papírnictví, hračkářství, ale na svůj hlavní obor tak trochu zapomíná.

Jak roky plynou a my jsme svědky toho, jak České poště ujíždí vlak, tak se vlastně ani nemůžeme divit, že ji konkurenční firmy válcují, popřípadě s ní nechtějí mít nic společného. Jen si vzpomeňme například na lednové ukončení spolupráce doručovací firmy Zásilkovna, které došla s Českou poštou trpělivost. Zástupci firmy totiž už déle nemohli vystát nekvalitní služby a neúměrně vysoké ceny, jež tento podnik nabízel. Česká pošta se přitom k 1. březnu 2021 rozhodla zrušit 2 371 pracovních míst a do roku 2025 plánuje propustit až 7 tisíc zaměstnanců.

Česká pošta přitom v současné době provozuje 3 200 poboček a pod svými křídly má okolo 28 zaměstnanců, kteří pracují na 200 %. Zvláštní je, že mnozí z nich už dopředu vědí, že nejste doma, a tak na vás raději ani nezazvoní. Následně naleznete ve schránce sdělení, že si pro očekávaný a draze zaplacený balík máte dojít na poštu. Kdo s tímto „fenoménem“ dnešní doby nemá zkušenosti, ať hodí dopisem!

Podobné články

Doporučujeme

Další články