Česká policie: “Rváčů se bojíme, ale běžné občany seřežeme jako žito!”

Obrázek uživatele Ivan Brezina
28.02.2017, 15:10

Policajt – zbabělec nepomohl napadeným. Jeho kolegové se ale vyžívají v napadání chodců přecházejících na červenou a zraněných motorkářů ležících na zemi.

Na iDnesu se dočítáme, že šéf znojemské policie Petr Pokorný je srab, který nemá na svém místě co dělat. Přesně takhle to tam sice nepíšou, ale mezi řádky je to úplně jasné: „Na jaře 2015 zašel Pokorný mimo službu na svoji oblíbenou benzinku, aby si koupil kávu a cigarety,“ píšou kolegové novináři. „A zatímco popíjel, strhla se rvačka čtyř lidí. Pokorný však nijak nezasáhl ani neposkytl zraněným pomoc. Za to se ve čtvrtek zpovídal u Okresního soudu ve Znojmě, který rozhodl o jeho nevině…“

Novotný se u soudu hájil, že prý nic neudělal, protože rváči byli Turci: „Jeden byl mnohem vyšší a silnější. Znám pachatele této národnosti z praxe, nosí pušky v nohavicích a nože. Sám jsem byl v civilu. Zachoval jsem klid a sledoval je, abych mohl vypovídat.“

Jasně – a kytaristi zase běžně nosí v rukávech pistole:

Čtete dobře: policejná šéf rvačku prostě jen „sledoval“. Ačkoli mezi napadenými byla i žena, šéf policajtů v civilu jí nepřišel na pomoc. Ano, i tak neohrožené muže zákona platíme z daní. Bizarní je, že soudce Pokorného nakonec osvobodil – a to přesto, že jeho kecy o puškách v nohavicích jsou krystalická pitomost. Šéf znojemských policajtů měl ve svých nohavicích tak akorát pořádně naděláno strachy.

To jiní policajti se s gaunery nepářou. Třeba policajt v civilu, který se v dubnu 2015 vrhl na muže, který se provinil jen tím, že přešel na červenou. Povalil ho na chodník, zaklekl a přitom zranil. Viz video zde:

„Jedná se o zákrok proti osobě, jež se dopustila protiprávního jednání, přestupku proti veřejnému pořádku a to neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Celá událost byla prošetřena a v jednání policisty nebylo zjištěno pochybení,“ zdůvodnila to později policejní mluvčí.

Jenže to jsou prostě jen kecy – selský rozum nám říká, že agresivní chování policajta v civilu bylo zjevně nepřiměřené situaci. Ano, na červenou se chodit nemá. Namístě byla domluva nebo pokárání, aby se chodec zastyděl a na červenou nechodil. Tak by to řešil policista hodný své funkce. Ale „složit“ neukázněného občana na chodník?! Kde to jsme? Takhle se chová policajt totalitního státu! Copak je člověk přecházející na červenou nějaký násilník?

Respektive přesně takhle se měl zachovat šéf znojemské policie Petr Pokorný k těm Turkům, kteří mlátili ženu. Srazit je na zem, zakleknout, nasadit pouta a čekat, až si je zkrotlé převezmou jejich kolegové. Jenže na skutečně agresivní pachatele česká policie nejspíš prostě nemá. Nejvíc, na to se zmůže, je zmlácení sraženého motorkáře:

To se stalo v srpnu 2014 v Praze na Chodově. Mladík bez řidičáku se hlídce pokusil ujet, ale narazil do sloupu a zranil se přitom. Na záznamu z kamery je vidět, jak policajti přiběhli a do bezvládně ležícího „delikventa“ začali kopat a mlátit. Bylo jim jedno, že má zlomený kotník, otřes mozku a pohmožděný obličej. Místo první pomoci dostal rychtu a bylo. Soud později policajty osvobodil – dostatečným trestem pro ně prý bylo už to, že se jejich rabiátství veřejně projednávalo.

Jsme sami, komu se zdá, že se vracíme před listopad 1989?

A TADY si přečtěte, kdy po vás policajt může chtít občanku.


Komentáře

Doporučeno pro vás