fb pixel Česká komedie, ze které neumřeme trapností? Iva Janžurová se jako Teroristka postaví Luďanovi v kůži mafiána – G.cz
Vyhledávání

Česká komedie, ze které neumřeme trapností? Iva Janžurová se jako Teroristka postaví Luďanovi v kůži mafiána

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kde jsou ty čas, kdy spojení "česká komedie" prohýbalo bránice, nikoliv protáčelo oči v sloup? Dávno pryč, přesně tak. Do kin se chystá černá komedie s Ivou Janžurovou v hlavní roli Teroristka a i když nečekáme zázraky, minimálně námět v nás budí celkem naděje, že by tentokrát nemuselo být tak zle.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.4.2019, 07:00

Úča s brokovnicí

Žijeme v době, kdy se české komedie smrskly na podivné výblitky Zdeňka Trošky a ještě podivnější slaďáky neznámých tvůrců plné product placementu. Nová černá komedie Radka Bajgara, režiséra celkem slušné Teorie tygra, asi nebude zázrak, který nám změní život, ale docela nás zaujala.

Hlavní hrdinkou je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla, místnímu mafiánovi Machovi (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady.

Herecké obsazení a fakt, že jde o film, který se podle všech dostupných indicií ani trochu netočí kolem hledání chlapa, to jsou v rámci české kinematografie silné argumenty, proč tomu dát šanci.

Jako takhle; stejně na to pravděpodobně nepůjdeme. Ale kdybychom si museli první dubnový týden nutně něco vybrat, tak by se nám Teroristka jevila jako nejmenší zlo. Do českých kin jde 4. dubna, spolu s ní ještě Velké dobrodružství Čtyřlístku a druhý celovečerní počin Louise Garrela Věrní nevěrní. Variantou je ještě Shazam!, nová komiksová adaptace, ale my tady jsme všichni pravověrní marveláci a DC pohrdáme. Pohrdáme, rozumíte?!

A tady odhalte 12 překvapivých rolí slavných herců a režisérů. Věděli jste třeba, že Odpadlík Reno Raines hrál toho blond troubu v Pomádě?

Podobné články

Doporučujeme

Další články