fb pixel Česká herečka Libuše Šafránková zemřela ve věku 68 let, národ truchlí – G.cz
Vyhledávání

Česká herečka Libuše Šafránková zemřela ve věku 68 let, národ truchlí

Zdroj: Profimedia

Ve věku 68 let zemřela oblíbená herečka Libuše Šafránková, kterou všichni známe například z filmů Obecná škola, Báječná léta pod psa nebo Tři oříšky pro Popelku. S touto informací jako první přišla stanice CNN Prima News.

Martin Miko
Martin Miko 9.6.2021, 14:52

Libuše Šafránková zemřela

Libuše Šafránková zemřela ve středu 9. června 2021 ve věku 68 let. S touto zprávou přišla jako první stanice CNN Prima News s odkazem na Josefa Abrháma mladšího. Oblíbená divadelní a filmová herečka byla známá především díky rolím v úspěšných českých filmech, které běží v televizi dodnes. Namátkou můžeme zmínit například Tři oříšky pro Popelku, které ji proslavily, ale také třeba Báječná léta pod psa, pohádku Třetí princ, filmy Kolja, Vrchní, prchni nebo Obecná škola. Co se týče její divadelní kariéry, tak byla dlouholetou členkou pražského Činoherního klubu.

Podle filmového portálu CSFD.cz si však Libuše Šafránková zahrála ve více než 150 filmových a televizních rolích. Je nutno podotknout, že Šafránková byla jednou z nejvýznamnějších hereček v dějinách české kinematografie a filmu. A za to jí patří velká čest a uznání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články