14 situací, ve kterých jsou muži neskonale trapní a nebo se tak cítí – G.cz
Vyhledávání

14 situací, ve kterých jsou muži neskonale trapní a nebo se tak cítí

Kdy připadají trapní nám, ženám, a kdy by se naopak sami do země propadli? Dali jsme dohromady pár dobrých příkladů.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 19.5.2015, 14:15

1. Na nákupu v obchodním domě IKEA

Považujeme za nutné, aby nás provázeli a nesli tu velkou žlutou nákupní tašku! Mysleme ale trochu i na ně. Sledujme jejich vzájemné soustrastné pohledy, při míjení. Uvažujme nad tím, co si myslí v doprovodu naší matky a za neustálých dohad nad každou utěrkou, skleničkou a svíčkou. Nemůžeme je prostě jen někde odložit, a na konci nákupu se pro ně vrátit? I za toho rizika, že se za tu dobu může přihodit ledacos...

2. Když se nevzdávají naděje na vyřešení závady, na kterou prostě nemají

Ach jo, to je taková ta utkvělá mužská představa, že chlap musí být kutil a všechno zvládnout opravit. My ženy chápeme, že to někdy prostě nejde a že hodinoví manželé taky potřebují mít co jíst. Vy se věnujte svému zaměstnání, které vám vydělává dobré peníze a nemořte se celé hodiny nad nějakou závadou, když je to akorát směšné. Raději se věnujte nám!

3. Když se neumí prát

Třeba když Jiří X. Doležal, blahé paměti, nasupen rval našeho šéfredaktora za vlasy, sám holohlavý, a druhou rukou ho zoufale plácal... kdo ví kam. Trapnost situace je tak evidentní, že se před ní nikdo neschová. I toho nešikovného bijce ten hrozný pocit za moment dopadne.

4. Na nudapláži

Toto je problém zejména mladých noviců, kteří svůj rozkrok ještě nedokáží udržet v klidu a pak jsou nuceni se všemožně zakrývat. Tedy pokud to podchytí včas.

5. V cyklistických úborech

Proti cyklistice nic, je to fajn sport. Ale skutečně trapné, až vyloženě odpuzující je vidět břicháče v těsných elasťákách, přes které se jim valí mohutný, sádelnatý převis. Ať si raději přehnaně nehrají na sportovce - stejně jim to (soudě dle tukových vrstev) nezblajzneme - a raději volí střízlivější oděv.

6. Když dávají ostentativně najevo, že neví, kdo je Jarda Jágr

Tohle je vlastně trapnost, které se dopouští obě pohlaví, zejména městští pozéři. Vychází z touhy vypadat výjimečně, extrémně nad věcí a zároveň v hlubokém ponoru do skutečných problémů. Samozřejmě, že v této zemi 99% dospělého příčetného obyvatelstva ví, kdo je Jágr, Krajčo nebo Geislerová. Tak to na nás nehrajte.

7. U porodu

Muži zde většinou vyfasují nepadnoucí bílý hábit, pak je jimi posouváno ze strany na stranu, protože se pletou a musí se dívat na něco, co by raději neviděli. Neví, co mají dělat a nejraději by se vypařili.

8. Když prohrají

Hra je přeci pro zábavu, nejde o nic zásadního. Proto nám nejdou do hlavy některé výbuchy agresivity nebo naopak pláče, které často následují po prohře. Pláč je jen trapný, agresoři si koledují spíše na doživotní diskvalifikaci ze všech sportovních klání. I ve Člověče nezlob se! A to je jim pak trapně!

9. V tanečních

Chlapci v nepadnoucím obleku, s pučícím chmýřím a nejistými pohyby neohrabaných, nedávno narostlých končetin. Strach z odmítnutí a z posměchu. Taneční byly a jsou trýzeň, stádovité zlo, do kterého jsou děti nuceni, protože se to přeci má. A díky kterému většina z nich na mnoho dalších let trpí averzí k jakýmkoli párovým tancům. Někteří až do konce života.

10. V bordelu

Ta rozpačitost je ubíjející. Muži sice vědí, že si zaplatili službu, na kterou mají nárok, ale zároveň jim dobré vychování většinou nedovolí chovat se k ženě jinak než jako k dámě. Takže co pak, kde začít? "Počkejte slečno, řekněte mi nejdřív něco o sobě..."

11. Když chodí po městě svlečení do půl těla

O svlečených pupkáčích je zbytečné mluvit, ty raději záměrně vypouštíme ze zorného pole. Ale co ti svalouši, kteří mají 24 hodin denně potřebu celému světu předvádět, kolik hodin strávili (ztratili) v posilovně a kolik peněz vyhodili za proteiňáky? Pánové, pokud jsou vaše těla osvalená s mírou, je to hezké, producírovat se s nimi v ulicích je ale přesto trapné. My jsme ve městě také slušně oblečené, patří to k měšťanské kultuře. Rády si vás prohlédneme na místech, kde se to sluší.

12. Když si hrají na znalce

Od Hradní svíce a Sklepmistra se dostal nanejvýš tak k Habánským sklepům a teď před vámi a servírkou v restauraci předvádí koštovací šarádu? Na výstavě českého symbolismu jde najisto k nejznámějším dílům, u kterých odříká naučený výklad a u ostatních obrazů vám není schopen odpovědět na jednoduché otázky? K jakémukoli divadelnímu představení má potřebu přidat komentář plný prázdných floskulí? Koho takový všeználek za chvíli neomrzí?

13. U rodičů

Ta směs zoufalých představ o společné budoucnosti s drahou polovičkou, jejíž matce vyvolený muž právě hledí do tváře? To opatrné našlapování po minovém poli její domácnosti? Trapné prsení se před zkoumavým pohledem pečujícího otce? Není co závidět, dámy!

14. Když trapně balí

Trapné balící kecy jsou velmi špatný úvod. Tak špatný, že se mnohdy stávají i závěrem. A trapnost vládne na obou stranách. TADY se podívejte na výčet těchto frází.

A další dávku mnohem živočišnějších trapností máte ZDE!

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu