Ručně malovaný animák Loving Vincent vám vytře zrak! – G.cz
Vyhledávání

Ručně malovaný animák Loving Vincent vám vytře zrak!

První celovečerní animák složený z jednotlivých maleb ve Van Goghově stylu vznikal několik let za účasti pětaosmdesáti malířů. Výsledek vás ohromí. Snad se tohle umělecké dílo dostane i do českých kin.

Václav Rybář
Václav Rybář 15.3.2016, 09:32

Filmů s Van Goghem i o Van Goghovi už vzniklo hodně, ale Loving Vincent jim chce nasadit korunu a zároveň ji před legendárním malířem smeknout. Tvůrcům se totiž povedlo s finanční pomocí lidí na Kickstarteru, ale i díky grantu Polského filmového institutu něco neuvěřitelného. Během několika měsíců dokázali přeučit osm desítek malířů na Van Goghův styl - ti pak pečlivě nakreslili přes osmdesát tisíc políček filmu, který má celovečerní stopáž a odvíjí se tempem dvanácti snímků za vteřinu před užaslým publikem. Malou ochutnávku vám zprostředkuje první ukázka, kterou producenti vypustili před pár dny do světa.

Oživlé malby nabízí zážitek, který žádný jiný animák zprostředkovat nedokáže. A děj? Ten samozřejmě pojednává o životě a smrti slavného malíře, ale divák v něm najde celou řadu překvapení. Celý projekt vyšel na pět milionů eur a zbyly i peníze na profesionální dabing, takže se snímek podívá v letošním roce na evropské festivaly a později doufejme i do běžných kin. Něco takového nemá v dějinách animace obdoby. Tak jen doufejme, že i děj bude držet krok s vizuálem, abychom nemuseli použít ono klasické "To muselo dát práce. A přitom taková blbost, co?".

A TADY se podívejte na 11 ukázek toho, že nám filmy pořád jenom lžou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu