Okořeňte si dovolenou! 11 zábavných zastávek na nudné cestě k moři

Jedete do Itálie, Španělska nebo Chorvatska? Nejste válecí typ? Při představě cesty se vám dělá lehce mdlo? Ale vždyť cesta může být někdy i (mezi)cíl!

Zkuste obejít sami sebe a zážitek z dovolené umocnit těmito skvělými zastávkami. Nebudete litovat!

1. Wasserspiele – Hellbrunn (Rakousko)

Kousíček za Salzburgem najdete jednu z nejlepších ZOO v Evropě a nedaleko od ní pak zámek Hellbrunn, který je krásný na pohled a zábavný na dotek. Krásná barokní architektura vás ohromí a vodní hrátky z doby baroka v přilehlém parku a okolních budovách rozesmějí. Voda tu na vás bude stříkat v nečekaných úhlech a chvílích, třeba když se usadíte na kamenné sedátko, vytryskne vám znenadání pod zadkem gejzír. Zdejší vodní hrátky jsou kratochvílí, která už přibližně 400 let baví děti i dospělé a je skvělé je spojit s cestou na Jih.

2. Altötting (Bavorsko)

Jedno z nejznámějších poutních míst Bavorska leží na polovině cesty mezi Šumavou a Mnichovem. Na náměstí obklopeném několika chrámy stojí uprostřed tzv. Děkovná kaple, ve které se už po staletí lidé modlí k zázračnému obrazu a přinášejí sem vzpomínky na své vyléčení. Uvidíte tu například spoustu brýlí a holí. Zároveň si uvědomíte, jakými nemocemi trpěli lidé v minulosti a z jakých zranění se dokázali vylízat – budete se divit! A jestli věříte, že jim k tomu dopomohla Boží vůle, je jen na vás. Je to bizarní místo, na kterém si člověk uvědomí, že dnes, když se vyléčí, nemá kam a komu poděkovat. A to je občas škoda.

3. Klášter Weltenburg (Bavorsko)

Přenádherné místo na Dunaji vás čeká na břehu Dunaje – vůbec nejstarší bavorský klášter, ve kterém prý vaří jedno z nejstarších piv na světě. Dunaj, kterou vnímáme jako řeku, která plyne rovinami a rozlévá se do šíře, tady proráží vápencové skály. Těsně před oním průlomem leží okouzlující klášter. Je to jedna z nejhezčích scenérií, kterou na horním toku Dunaje vůbec můžete zažít. Krásná zastávka, když jedete do Řezna, Norimberku nebo Mnichova.

4. Ötzidorf – Ötztal (Rakousko - Tyrolsko)

Kousek od termálních lázní Aqua Dome najdete autentickou pravěkou vesničku pojmenovanou po ledovém muži. Na základě archeologických průzkumů a vykopávek se tu velmi zdařile podařilo zrekonstruovat život v Ötziho době (před více než 5000 lety). Můžete se tu procházet sami nebo s průvodcem. Tahle imitace dá dětem vizuální vjem, jak to tehdy asi vypadalo, což je je stokrát lepší, než si číst v encyklopedii. Trojrozměrná historie jim dá mnohem víc.

5. Swarovski Kristallwelten - Watten (Rakousko)

Je to jedna z největších atrakcí Rakouska, kterou je ale dobré stále připomínat. Obrovské muzeum, které bylo postaveno před dvaceti lety na oslavu 100. výročí založení firmy (založil ho Daniel Swarovski, brusič skla českého původu) s reliéfem alpského obra s očima z krystalů stojí za zastávku. Navíc je tu neuvěřitelně veliký obchod, kde si každá žena najde to své. Od nejlevnějších po nejdražší. Když se tu zpruzená žena po cestě zastaví, oči se jí rozzáří jak křišťály.

Další tipy na nezapomenutelné zastávky po cestě k moři najdete na další straně.

1 z 2 stránekDále

Komentáře

Doporučeno pro vás