fb pixel Nejlepší hotel v Peru je na útesu 130 metrů nad zemí! – G.cz
Vyhledávání

Nejlepší hotel v Peru je na útesu 130 metrů nad zemí!

Zapomeňte na hvězdičky, wi-fi nebo vanu. Tahle skleněná kapsle vám dá mnohem víc.

Václav Rybář
Václav Rybář 15.7.2015, 13:14

1. V srdci Cuzca

Chystáte se do Peru? Tak to určitě navštívíte Svaté údolí Inků, ve kterém jsou soustředěny největší památky celé země, včetně Machu Picchu (asi 80 kilometrů od Cuzca), tajemných jezer a samozřejmě slavného města Cuzco, které vám připomene slavnou historii Inků na každém kroku. Jenže kde tu bydlet? Luxusních hotelů je tu samozřejmě spousta, ale jestli chcete místo pozlacených kohoutků adrenalin, měli byste zkusit ubytování jménem Skylodge Adventure Suites.

2. Zapomeňte na wi-fi, radši si vezměte pohorky

Na booking.com se dozvíte, že Skylodge má bezplatné parkování, čtyřiadvacetihodinovou recepci a další věci, na které jste zvyklí. Hotel sám o sobě je ale všechno jen ne standardní. Jde o tři velké kapsle přisáté na kolmé stěně skalního masivu ve výšce 122 metrů. Jejich interiér skrývá luxusní postel, elektrické zásuvky, záchod, malou ledničku - zkrátka všechno, co si můžete přát. Ke svému vysněnému pokojíku se však musíte nějak dostat. Aktivnější hosté zvolí ferátu, která vede od paty skalní stěny až do zmíněných 122 metrů, ostatní mohou vyšlápnout stezkou na protější stěnu a svézt se pomocí zipline až na plošinu nad kapslemi. Adrenalinové jsou oba způsoby, přičemž je jasné, že na své přenocování nepotáhnete velký kufr s nesmysly, ale jen batoh s nezbytnostmi.

3. Nejlepší výhled v zemi

Pravý smysl kapslí je jasný na první pohled. Nabízejí totiž úchvatný pohled na celé Svaté údolí do šířky 300 stupňů. Bezpečnost je zajištěna samotnou konstrukcí. Kapsle jsou upevněny masivními vruty přímo ve skále a jsou vyrobeny technologií odkoukanou od NASA. Hlavní krycí povrch tvoří polykarbonát s dobrou průhledností, schopný odolat i tomu nejdrsnějšímu počasí. Hlavně ale široko daleko nejsou žádné světelné zdroje, takže v noci uvidíte tu nejkrásnější oblohu všech dob.

4. Všechno, co moderní člověk potřebuje

Kyvadlová doprava s možností individuálního check-outu, tedy odhlášení (míněno, že si vylezete a slezete podle potřeby), koupelna (když prší, vylezete na plošinu), společný záchod (chemický), gourmet menu (na stěnách rostou horské byliny a plody) a prostor pro kuřáky (opět stačí vyšplhat na několik desítek metrů vzdálený vrchol. Co víc chcete? Alespoň na pár dnů se můžete oprostit od všech výdobytků civilizace - v hypermoderní kapsli jako ze science fiction.

5. Zážitek za všechny prachy

Tenhle návrat ke kořenům vás bude stát 300 dolarů. Jistě seženete levnější hotel, ale budete ho moct sdílet na Facebook a nechat se zaplavit vodopádem lajků? To těžko. Skylodge vám nabídne parádní zážitek s vysokohorskou přirážkou. Letos v létě už ho ovšem asi nestihnete. Trojice kapslí je totiž vybookovaná na dlouhé týdny dopředu. Tak snad za rok nebo za dva. Vy byste si tenhle pohled pro bohy nechali ujít?

A nakonec ještě dalších 9 bizarních hotelů světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články