Kalendář Pirelli 2016 odtajněn. Rafinovaná nahota znásilněna!

Obrázek uživatele Radka Pruzinova
01.12.2015, 14:12

Viníkem je nejspíš úzkoprsá společnost, která má ráda macatá těla a mozky. To my občas taky. Ale ne v nejslavnějším kalendáři, který byl vždycky symbolem luxusní nahoty a erotiky v té nejsofistikovanější podobě.

Inteligentně sexy - na téhle úzké hraně dokázal kalendář Pirelli balancovat dlouhých 51 let. Letos se z něj stala reklama na Dove v kombinaci s věstníkem Akademie věd.

Pirelli býval kalendářem plným snových žen. Teď jeho stránky okupují "normální", "opravdové" ženy, všeobecně respektované, s pneumatikami okolo pasu a svatá prostoto - oblečené.

Společnost Pirelli možná usoudila, že nahotinky, byť sebeluxusnější, jsou už nuda a bude potřeba do mediálního rybníku hodit placatý šutr. Jejich záměr, aby se o novém kalendáři mluvilo, jim určitě vyjde nad očekávání. Společenské weby se budou plnit dvěma typy článků - jedněmi, které budou hyperkorektně a uslintaně oslavovat odvahu zlomit stereotypní pečeť ženy jakožto sexuálního symbolu a těmi, které si nad novou koncepcí budou znechuceně odplivávat.

To, že máme plná plivátka, ale neznamená, že by se nám fotografie fenomenální Annie Leibovitz nelíbily. Naopak. Jsou to krásné, něžné a silné portréty vnitřně silných žen, kterým charisma stříká z uší, jsou společensky angažované a obdiv si každopádně zaslouží. Nepatří ale do kalendáře svlečených bohyň, nad kterými se do letoška ráda zasnila i nejedna žena s "normálními" proporcemi. Luxus je totiž o exkluzivitě a exkluzivita je o tom, že na ni dosáhnou jen ti vyvolení. Ti ostatní se ale rádi dívají.

Prestižní kalendář Pirelli milánského výrobce pneumatik oslavil loni půl století. Vychází každoročně (kromě pauzy v letech 1975 - 1983) už od roku 1964. Druhá míza se u něj ale projevuje poněkud netradičním způsobem. Příští rok totiž spoře oděné nejkrásnější ženy světa nahradí tyhle krasavice inteligentní, které podle nás jednoduše nejsou sexy. Jinak bychom museli totiž uznat, že sexy je i Jirka Paroubek...

Obrázek si koneckonců udělejte sami.

1. Oblíbená americká stand-up komička Amy Schumer

2. Jedna z nejlepších hráček tenisu na světě - Serena Williams

3. Yao Chen - čínská herečka s nejvyšším počtem fanoušků na sociálních sítích

4. Agnes Gund - americká filantropka, sběratelka a mecenáška umění, bývalá prezidentka Muzea moderního umění v New Yorku - se svojí vnučkou Sadie Rain Hope-Gund

5. Patti Smith - americká zpěvačka, textařka, spisovatelka a básnířka

6. Tavi Gevinson - devatenáctiletá americká spisovatelka, blogerka, herečka a zpěvačka, která byla loni časopisem Time zařazena mezi nejvlivnější mladé lidi. Kromě pop kultury a módy se intenzivně věnuje i tématu feminismu

Na stránkách nového "revolučního" kalendáře Pirelli se objeví 13 žen: Yao Chen, Kathleen Kennedy, Agnes Gund se svou vnučkou Sadie Rain Hope-Gund, Serena Williams, Mellody Hobson, Fran Leibovitz, Ava DuVernay, Tavi Gevinson, Shirin Neshat, Yoko Ono, Patti Smith, Amy Schumer a veteránka kalendářů Pirelli - modelka Natalia Vodianova. Předpokládáme, že tentokrát oblečená.

A pokud si chcete spravit chuť, podívejte se SEM, jak vypadal kalendář Pirelli pro rok 2015.


Komentáře