fb pixel Stylové dožínky: Tohle je 10 způsobů, jak využít dary přírody k elegantní podzimní haute couture – G.cz
Vyhledávání

Stylové dožínky: Tohle je 10 způsobů, jak využít dary přírody k elegantní podzimní haute couture

Luxusní a elegantní oblečení šité na míru v Paříži, pro které se vžil termín haute cotoure, bývá často imitováno módními domy a návrháři po celém světě. Inspirujte se jeho etiopskou variantou a šetřete cuketami!

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 10.9.2016, 08:50

Možná, že jste si sami párkrát přešili džíny, obatikovali triko, zkrátili šaty nebo investovali do obleku šitého na míru. V jižní Etiopii v Omo Valley nemají ženy k dispozici lepidlo, cvočky, syntetické barvy ani šicí stroje. Pokud se chtějí vyparádit, zaujmout sousedku nebo manžela "něčím novým na sebe", musí se vypravit do centra džungle a popustit uzdu své fantazii.

Tohle je 10 způsobů, kterými by divoženky rozhodně zaujaly i na letošním haute cotoure Fashion Weeku!

Návrháři se rádi ohánějí tím, že jsou jejich kolekce inspirovány přírodou. Dámy z Etiopie na inspiraci kašlou. Ze zdroje totiž přímo čerpají.

Vzácné fotografie našňořených dívek, které pocházejí z kmenů žijících v nejzapomenutějších koutech světa, má na svědomí fotograf německého původu Hans Silverster. Autorská sbírka dokumentaristy a cestovatele, který se narodil rok před začátkem druhé světové války, čítá mnohé skvosty od záběrů pustošivého odlesňování v Amazonii až po životy žen ve Velké Indické poušti.

Ozdoby těla a spektakulární avantgardní ručně šité pokrývky hlavy jsou vyrobené pouze z květin, dřeva, trávy, zvířecích kostí a mušlí.

Jelikož příslušníci etiopských kmenů žijí nomádským způsobem života a nemohou se tudíž dostatečně vyřádit například v architektuře, představuje pro ně zdobení těla jeden ze základních vyjadřovacích uměleckých prostředků.

A TADY máte 12 klasických uměleckých scén, které vešly do běžného života.

Podobné články

Doporučujeme

Další články