fb pixel 9 příkladů, ve kterých pouliční umění geniálně splynulo s ulicí – G.cz
Vyhledávání

9 příkladů, ve kterých pouliční umění geniálně splynulo s ulicí

Street art ulici nejen oživuje, ale může s ní i v dokonalé symbióze spolupracovat. Úsměv nebo zamyšlení, které vyvolá, je pak ještě o kousek širší a hlubší.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 21.6.2015, 09:00

1. Svět se v p...l obrací (Španělsko)

Španělský streetartový umělec Pejac decentně ale úderně zachytil sebedestruktivní tendence dnešního světa. Jeho další práce si můžete prohlédnout na jeho facebookovém profilu.

2. Holčička zalévá strom (Polsko)

Polka Natalia Rak spolupracuje s graffiti duem Etam Cru. Více o jejich velkoformátových myšlenkách v ještě větším provedení si můžete přečíst TADY.

3. Slimejšův podzimní úklid (Michigan, USA)

Grafik a kreslíř David Zinn z amerického Michiganu už nakreslil na chodníky a zdi nespočet postaviček, které pojmenoval Sluggo (v překladu cosi jako Slimejš). Občas ho doprovází flegmatické létající prase Philomena. Jeho jemné a vtipné kresbičky jsou velmi oblíbeným pouličním zvedačem nálady.

4. Dětská práce v zemích třetího světa (Anglie)

Představovat Banksyho není, předpokládáme, třeba. Nejznámější streetartový umělec má nezaměnitelný rukopis, kterým po stěnách domů tepe do problémů dnešního světa. Pokud si chcete prohlédnout některá z jeho dalších děl, mrkněte SEM. A jestli si chcete přečíst, jak z něj web Reflexu udělal rasistu, podívejte se SEM.

5., 6. Pán se zrcadlovkami a psisko (Francie)

Francouzská umělkyně Sandrine Estrade Boulet vnímá svět tak, jako by nikdy nevyrostla. A to je skvělé! Své nápady ztvárňuje buďto přímo na chodníky a zdi nebo digitálně - na fotografie objektů, které si říkají o druhý plán. Známá je například i její nahotinka s "bobrem" z trávy nebo jiná pouliční nestyda s "neoholeným" travnatým podpaždím.

Nás ale zaujal ještě tenhle rozkošný psík:

7. Ta silnice má grády!(Itálie)

Ital Caiffa Cosimo, známější pod pseudonymem Cheone, dává milánským ulicím pořádný šmrnc. Jeho téměř oživlé obrazy využívají ulici nejen jako platformu, ale i jako interaktivní prostor. Pokud vás jeho práce zaujala, podívejte se na další kousky SEM.

8. Malí cyklisté (Malajsie)

Přestože jsou některá jeho street artová díla poměrně rozsáhlá, působí neuvěřitelně subtilně, živě a precizně. Původem litevský umělec Ernest Zacharevic je vystudovaný malíř zakotvil sice načas na malajsijském ostrově Penang, ale doma je všude. Jeho fascinující obrázky, často doplněné o fyzické předměty, které s nimi tvoří příběh, najdete po celém světě. Na jeho další tvorbu se můžete podívat SEM.

9. Rozsévač (Litva)

Tenhle skvělý kousek od streetartového umělce z Litvy, který si říká Morfai, se projeví v plné kráse až po setmění. Využití stínu má své každou noc opakovatelné neopakovatelné kouzlo.

A TADY se můžete podívat na 11 příkladů parádního graffiti vytvořeného z mechu (i s návodem na zhotovení).

Podobné články

Doporučujeme

Další články