6 kultovních glamour krásek a tajemství jejich ženských zbraní

Ať už muže balíte na svůdný pohled, hebké vlasy, oblé boky nebo ostravský akcent, inspirace od 'profesionálek' není nikdy dost.

K nohám jim padaly tisíce mužů a mnozí ve věku jejich vnuků je mají před očima ještě dnes, když se v myšlenkách snaží utéct od misionářské polohy se svou manželkou.

Jejich šarm, elegance a přirozená krása jsou i dnes obsedantní inspirací, která nebledne.

Zaměřme se podrobněji na jejich drobná, ale o to zásadnější tajemství.

1. Sophia Loren

Okouzlující bruneta, která se nebála odvážných outfitů ani výrazného líčení, nikdy nepodceňovala hydrataci pleti. V mnohých rozhovorech se nechala slyšet, že olivový olej je nad všechny zázračné krémy a elixíry světa. Rádi bychom věřili, že tohle heslo razí i poté, co svět kolem ní ovládl botulotoxin.

2. Ingrid Bergman

Není moc žen, o kterých by se dalo říct, že oplývají opravdu přirozenou krásou. Blonďatá herečka mezi ně patřila a mimo natáčení se kouzlení s make-upem vysloveně vyhýbala. Svůj svěží vzhled přisuzovala častému pobytu na čerstvém vzduchu, obsesi v chůzi a pravidelnému saunování.

3. Mae West

S patláním kokosového oleje na všechno a všechny se poslední dobou roztrhl pytel. Blonďatý sex-symbol si jeho hydratačními účinky dopomáhal k přirozenému a mladistvému vzhledu už před mnoha lety.

4. Marlene Dietrich

Její pronikavě hnědé oči zůstaly mužům zabodnuté v hlavě ještě dlouho po té, co se do nich přestali dívat. I když bychom její zálibu v dokreslování obočí dnes patrně zařadili do kosmetických nešvarů hodných módní popravy, Marlene patřila mezi první ženy, které si obočí oholily, a teprve poté jej dokreslily tužkou.

5. Audrey Hepburn

Na rozdíl od Marlene si roztomilá Audry na hustém obočí zakládala. Výraz zvědavě vyplašené laňky, výrazné oči a bledá pleť se staly její poznávací značkou, kterou jen tak nenapodobíte. Příroda se totiž ošálit obvykle nedá.

6. Elizabeth Taylor

Když se řekne Taylorka, vybaví se všem Kleopatra. Výrazně nalíčené oči a pohled divoké šelmy. Přesně tak by se dala popsat herečka, která se experimentům s líčením rozhodně nebránila. I v soukromí holdovala výrazné oční lince a v mnoha rozhovorech se zmiňovala i o tom, že často neví, jaký je mezi ní a Kleopatrou vlastně rozdíl. Důraz ale kladla na dostatečný spánek. Její motto znělo. "Honey, you'll look like hell if you don't get a good night's sleep". ( A pokud mu nerozumíte, použijte slovník.)

A kdybyste pořád tápaly, čím okouzlit muže, tak TADY si můžete přečíst, která dilemata trápí plesuchtivá děvčátka.


Komentáře

Doporučeno pro vás