6 důvodů, proč vlaky i nadále zůstávají nejbezpečnějšími dopravními prostředky – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč vlaky i nadále zůstávají nejbezpečnějšími dopravními prostředky

Neexistuje dopravní prostředek, který by nikdy nehavaroval. I když to vzhledem k dnešní tragédii na železničním přejezdu u Studénky zní jako špatný vtip, vlaky jsou opravdu bezpečné.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 22.7.2015, 20:00

Přestože světové statistiky dokládají, že nejbezpečnějším dopravním prostředkem je letadlo, pravdou je, že vlaky jsou na tom z hlediska "šťastně" přepravených cestujících o poznání lépe. Tady je 6 hlavních důvodů proč.

1. Zatímco letecké neštěstí mívá obvykle pro všechny cestující smrtelné následky, při havárii vlaku má většina cestujících šanci na přežití. V případě letadel může být fatální i drobná technická závada, ale vlak může zastavit a neštěstí tak předejít.

2. Do statistik leteckých havárií nebývají započítávány nehody malých sportovních letadel. Kdyby tomu tak bylo, bezpečnost letadové dopravy by byla ze svého piedestalu rychle sesazena.

3. Zatímco při cestování letadlem zažívá většina cestujících strach a stres, při obvyklé jízdě vlakem vás může stresovat maximálně zpoždění, výluka nebo smrdutý soudruh z vašeho kupé.

4. Je známo, že při jízdě vlakem se náš mozek dostává na stejnou frekvenci jako při spánku. Pověstné "td td td", které způsobuje přejezd přes diletační spáry, nám tak může výrazně pomoci při spánkovém deficitu a během cesty zregenerovat náš znavený organismus.

5. Vlaky si většina z nás spojuje s dětstvím a prázdninami. Svačinky a idylické pohledy do krajiny působí jako balzám na naši stresem zmítanou psychiku.

6. Náhodný sex ve vlaku je mnohem bezpečnější než náhodný sex v letadle.

A TADY se podívejte na ukrajinskou babku, která do vlaku nastupuje velmi fikaně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu