fb pixel Jak stárnou celebrity? Stovky fotek 4 z nich ukazují, jak se za dvacet let změnily – G.cz
Vyhledávání

Jak stárnou celebrity? Stovky fotek 4 z nich ukazují, jak se za dvacet let změnily

Zdroj: imgur.com via Getty Images

Bill Clinton, Serena Williams(ová), princ William a Scarlett Johansson(ová): proměnami jejich tváří za poslední dvě desetiletí oslavila jedna z největších společností zabývající se shromažďováním a prodejem fotek, Getty Images, svoje – taktéž dvacetileté – výročí.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 11.5.2015, 18:00
Počet fotek, které bylo třeba prohledat:
Bill C. – 32 346
Serena W. – 54 831
Princ W. – 69 480
Scarlett J. – 23 570

Americká fotobanka Getty Images si ke svým dvacátým narozeninám nadělila dárek v podobě speciální série reklam. Ty jsou pojaty jako koláže z obličejů čtyř ‚náhodně‘ vybraných celebrit, jejichž fotky má společnost ve svém vlastnictví a které byly seřazeny od nejmladšího po nejstarší.

Následující fotokoláže sestavila brazilská reklamna AlmapBBDO ze São Paula, která nejdříve musela prohledat statisíce fotek z celkového objemu kolem 80 milionů, které má fotobanka ve svých ‚virtuálních trezorech‘.

Koláže si můžete rozkliknout pro větší velikost.

1. Bill Clinton

2. Serena Williams(ová)

3. Princ William

4. Scarlett Johansson(ová)

A co se v průběhu těch dvou uplynulých dekád dělo se společností Getty Images?
V roce 1995 ji založili Mark Getty a Jonathan Klein jako Getty Investments LLC.
V září 1997 se společnost, tehdy již přejmenovaná na Getty Communications, sloučila s firmou PhotoDisc, Inc., čímž vznikla Getty Images.
V dubnu 2003 zahájila spolupráci s Agence France-Presse (AFP), v jejímž rámci si vzájemně pomáhaly s prodejem svých fotek.
V únoru 2007 získala společnost Archivy Michaela Ochse, předního zdroje fotografií z oblasti muziky a hudebních produkcí.
V roce 2009 započala spolupráce s imageboardem Flickr, kdy mohli vybraní uživatelé nabízet své fotky k prodeji. Od roku 2010 pak může každý uživatel Flickru sám dle svého uvážení označovat své fotky jako ty nabízené k prodeji a v případě, že si je někdo koupí, získat i přísušný honorář.
K dnešnímu dni má Getty Images ve svých archivech na 80 milionů fotografií a ilustrací.

A když už byla řeč o Billu Clintonovi, zde máte 5 důvodů, proč to Hillary zřejmě nakonec vyhraje a vytvoří tak první manželský pár americké historie, jehož oba členové zastávali prezidentský úřad.

Podobné články

Doporučujeme

Další články