fb pixel 14 kýčovitě kreativních portrétů, vytvořených pomocí papírových rekvizit – G.cz
Vyhledávání

14 kýčovitě kreativních portrétů, vytvořených pomocí papírových rekvizit

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Proč se složitě shánět po opravdových věcech, když si můžete kulisy i rekvizity vyrobit z obyčejného papíru a barev? Takhle se jednou zeptala jedna italská reklamní fotografka a hned si také odpověděla – koupila si papír a barvy.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 2.7.2015, 17:16

Jednatřicetiletá Adriana Napolitano(ová) si vypracovala svérázný styl – své umělecké i komerční fotografie pořizuje za pomocí papírových rekvizit, které si sama vyrábí podle toho, co ji zrovna napadne nebo jaké dostane zadání.

A z papíru umí vyrobit úplně všechno – od potravin přes elektroniku a oblečení až po slzy řinoucí se proudem z očí sedící ženy.

Jejím hlavním pracovním náčiním je tak vedle foťáků Canon 5D Mark II a Canon 600D tuhý papír, barvy ve spreji, izolepa a lepidlo.

Zatímco fotky má ‚vycvaknuté‘ během pár minut až maximálně hodin, rekvizity jsou časově poněkud náročnější – zaberou jí většinou několik dnů až třeba i týdnů.

Další fotky si prohlédněte v galerii...

... nebo na jejím ‚reprezentačním‘ webu.

A protože tohle už je poněkud složité a vyžaduje to šikovné ruce a hodně času, tady máte jednodušší návod na 17 fotografických iluzí, k nimž nebudete potřebovat žádný Photoshop.

Podobné články

Doporučujeme

Další články