fb pixel Být či nebýt James Bond? Kdo měl původně agenta 007 hrát a kdo se jím po Danielu Craigovi stane, toť otázka – G.cz
Vyhledávání

Být či nebýt James Bond? Kdo měl původně agenta 007 hrát a kdo se jím po Danielu Craigovi stane, toť otázka

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Nový film Jamese Bonda, britského agenta 007 s povolením zabíjet, očekává asi každý filmový nadšenec. Snímek s názvem Není čas zemřít bude mít snad premiéru 25. listopadu 2020 a půjde o poslední bondovskou roli Daniela Craiga. Ještě více očekávanou skutečností než film samotný, je otázka, kdo se role Jamese Bonda ujme po Craigovi.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 18.4.2020, 11:33

Kdo byl nejlepším Bondem?

Výběr správného adepta je vždy provázen velkým napětím a netrpělivým očekáváním fanoušků Jamese Bonda. Postava se ode dne vydání prvního filmu potýká se střetem názorů, zda-li agenta hraje správný herec, případně kdo by ho ztvránil lépe. Doposud se také nepodařilo definitivně vybrat nejoblíbenějšího filmového Bonda.

Někdo se přiklání ke klasice a volí mezi Seanem Connerym či Rogerem Moorem, který se v roli ohřál nejdéle (natočil 7 filmů). Veliké oblibě se ale těší také současný představitel legendárního agenta, Daniel Craig. Rozporuplné je pak vystoupení Pierce Brosnana, kterého část fanouškovské základny považuje za toho nejlepšího Bonda, druhá část naopak za toho nejhoršího. Timothy Dalton (2 filmy) s Georgem Lazenbym (1 film) jsou často opomíjeni, a to zejména kvůli malému počtu filmů, ve kterých se objevili.

Jan Werich v roli padoucha

Známou skutečností je také fakt, že role padoucha Blofelda ve filmu Žiješ jenom dvakrát se měl původně ujmout český herec Jan Werich. Roli nakonec místo Wericha získal Angličan Donald Pleasence. Werich nemohl padoucha odehrát buďto kvůli chatrnému zdraví nebo kvůli nátlaku komunistického režimu či pro svůj příliš „dobrý a milý“ vzhledu. Jedna scéna s Janem Werichem se však do finální podoby snímku opravdu dostala, a tak je jeden z Čechů v roli bondovského lotra zvěčněn navždy.

Pochopitelně všichni herci, kteří nakonec v průběhu desítek let Jamese Bonda ztvárňovali, nebyli původně jedinými kandidáty. Jednou z potenciálních možností byl například Mel Gibson, který však roli nedostal kvůli tomu, že není Brit. V roce 2005 byl jedním z adeptů také Henry Cavill, který je znám jako Superman ve snímku Muž z oceli či jako Zaklínač v novém seriálu Netflixu.

V roli Jamese Bonda se dále mohl objevit také například legendární Clint Eastwood, Liam Neeson či Christian Bale. Kdo se mohl zapsat do historie ztvárněním Jamese Bonda a kdo se do ní možná zapíše po Danielu Craigovi se dozvíte v galerii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články