fb pixel Byla odhalena nová sada smajlíků: Myslí na handicapované, zapáchající i milovníky vaflí – G.cz
Vyhledávání

Byla odhalena nová sada smajlíků: Myslí na handicapované, zapáchající i milovníky vaflí

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Patříte mezi ty, kteří s emoji šetří, nebo používáte legendární smajlíky v každé větě? Či je dokonce používáte místo celých vět? Buď jak buď, můžete se těšit na to, že se znaková sada brzo rozroste o více než 200 kousků. Nebude chybět asistenční pes, vafle, sárí či postavičky stejného pohlaví držící se za ruce. Zkrátka pro každého něco!

Václav Roman
Václav Roman 14.2.2019, 07:53

Návrat k obrázkovému písmu

Než vzniklo písmo, vyjadřovali lidé své myšlenky a pocity pomocí obrázků. Pak nějakou dobu používalo lidstvo písmena, ale nakonec se zase vrátili zpátky k obrázkům. Smajlíci jsou stále populární a lidé jimi v elektronické konverzaci umí vyjádřit kde co. A brzo toho půjde ještě více!

Na webu Emojipedia totiž byla představena nová kolekce smajlíků. Jmenuje se "Emoji Version 12.0“ a má do konce letošního roku rozšířit znakovou sadu, která aktuálně čítá přes 1200 smajlíků hned o 230 nových. Můžeme se tak těšit, že komunikace prostřednictvím sociálních sítí bude ještě plnohodnotnější a pestřejší. Jestli to teda ještě vůbec jde.

Rozšíření jistě ocení lidé s handicapem. Pomocí emoji půjde například vyjádřit, že člověk špatně slyší a musí nosit naslouchátko. Nechybí smajlík nevidomého se slepeckou holí, tuto emoji ale nejspíš zrakově postižení moc neocení. Pro osoby na vozíčku zase nechybí možnost výběru mezi standardním invalidním vozíkem s ručním pohonem a vozíkem elektrickým. Beze slov půjde také vyjádřit, že máte umělou končetinu. Všechny možnosti jsou navíc nabízeny v ženské i mužské variantě. S návrhem na emoji s různými postiženími přišla společnost Apple.

Dalším rozšířením jsou postavičky, které se drží za ruce. Nově bude možné vybrat jejich pohlaví a barvu pleti. Kombinací se nabízí nepřeberné množství a jistě tam najdete i tu, která pasuje přímo vám.

Přibude také několik zvířat, kromě už zmíněného vodícího psa také orangutan, lenochod, vydra nebo třeba skunk. Když někdo zapáchá, nebudete tak už muset posílat emoji exkrementu.

V následující galerii si můžete projít grafické návrhy nových emoji, které na vás už brzo vyskočí v nějaké konverzaci:

A zde nabízíme valentýnské menu ve stylu Ládi Hrušky: Po chlebovce a duo formaggi určitě zabodujete.

Podobné články

Doporučujeme

Další články