50 drog, které vedly ruku umělcovu, Díl I. – G.cz
Vyhledávání

50 drog, které vedly ruku umělcovu, Díl I.

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Američan Bryan Lewis Saunders fetuje ve jménu umění.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 18.7.2016, 19:20

Bryan Lewis Saunders, americký umělec a experimentátor žijící ve Washingtonu propůjčil svůj omámený mozek umění. V sérii autoportrétů nazvaných "Pod vlivem" se snaží zachytit vnímání sebe sama v moment, kdy mu ruku vede droga. Hazardoval při tom se svým zdravím a po drogové smršti mu kromě obrázků zbylo lehké poškození mozku (naštěstí napravitelné) a těžká letargie. Teď už podle svých slov bere jen léky, které má předepsané od lékaře a se svým psychickým i fyzickým zdravím nehazarduje.

Tenhle řízený umělecký experiment ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Zprostředkovaně totiž ukazuje, jak se člověk pod vlivem jednotlivých drog a farmak cítí a jaký dopad to má na jeho kreativitu, byť to je pochopitelně záležitost čistě individuální.

Ale doma to rozhodně nezkoušejte!

1. Psylocibin (lysohlávky)

2. Morfium

3. Marihuanová pryskyřice - čaras

4. Hašišový medový olej, kde jako rozpouštědlo posloužil butan

5. Půl gramu kokainu

6. Dvě flaštičky sirupu na kašel

7. Jeden nástřel metamfetaminem (obdobou českého pervitinu)

8. Hydromorfon (známý také jako Dilaudid, jeden z nejstarších a nejúčinějších opioidů - léků tlumících bolest) v dávce 4 miligramy

9. Abilifi - lék užívaný k léčbě schizofrenie a při těžších manických epizodách u maniodepresivní psychózy (po tříměsíčním užívání trojnásobku maximální dávky)

10. Sklenka absintu

Druhý díl naleznete TADY.

Podobné články

Doporučujeme

Další články