fb pixel Televize zachraňuje životy: Muž přežil v australské divočině díky sledování Beara Gryllse – G.cz
Vyhledávání

Televize zachraňuje životy: Muž přežil v australské divočině díky sledování Beara Gryllse

Zdroj: ultimate survival

Důkaz, že sledovat televizi se občas i vyplatí, se ukázal v Austrálii. Brit Anthony Collis byl několik dní pohřešován v australské divočině, poté co se odpojil od své přítelkyně během procházky z Perthu do Darwinu. Po třech dnech strávených v divoké australské přírodě byl nakonec nalezen. Když ho policie našla, prohlásil, že přežil jen díky radám, které si zapamatoval při sledování pořadu Ultimate Survival, který uvádí britský dobrodruh Bear Grylls.

Martin Miko
Martin Miko 8.8.2017, 07:40

Z výletu se stal boj o přežití

Dobrodružný příběh s dobrým koncem zažil britský pár, který se vydal na výlet do Austrálie. Během výletu z Perthu do Darwinu, což je cesta o délce zhruba 2500 kilometrů, se 32letý Anthony Collis oddělil od své přítelkyně Debbie Blomfield. Anthony odešel hledat pomoc, jelikož jejich vozidlo uvízlo v písku. Debbie se vydala jinou cestou a po pěti kilometrech chůze dorazila do tábořiště tamního dolu zcela dehydratovaná a dezorientovaná. Její přítel se mezitím ztratil v místní nehostinné přírodě.

Po Anthonym bylo vyhlášeno pátrání s využitím moderních zařízení, které detekují teplo a slouží k hledání ztracených osob. Bohužel nebyl nalezen, takže se předpokládalo, že je mrtvý, Ovšem ukázalo se, že detektory nebyl nalezen, jelikož si vykopal díru do písku a zahrabal se listím, aby se v noci zahřál. Po třídenním hledání ho policisté nakonec našli, jelikož si všimli stop, které za sebou zanechával, aby dal najevo svou přítomnost.

Sledování Beara Gryllse mu zachránilo život

Anthony prohlásil, že celou dobu jedl brouky a květy rostlin, které znal a byl si jistý, že mu jejich konzumace neuškodí. Tyto dovednosti, které mu zachránily život, prý načerpal během sledování pořadu Ultimate Survival, který uvádí oblíbený dobrodruh Bear Grylls na televizní stanici Discovery Channel. Televizní pořady Beara Gryllse se postupem času staly téměř kultovní záležitostí. Učí v nich totiž, jak přežít v přírodě v různých nehostinných podmínkách po celém světě. Názorně předvádí obstarávání potravy, vody a obydlí v přírodě. Sledování televizních pořadů se tak přeci jen mladému Britovi vyplatilo.

A zde je příběh ekoložky: Monstrum drtilo její rozkrok.

Podobné články

Doporučujeme

Další články