Ohromující polaroidové fotky Andy Warhola - Photoshop v roce 1980 nepotřeboval – G.cz
Vyhledávání

Ohromující polaroidové fotky Andy Warhola - Photoshop v roce 1980 nepotřeboval

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Fascinován krásou ženských celebrit byl Andy Warhol už v době, kdy se ještě jmenoval Andrej Varhola a potloukal se po ulicích rodných východoslovenských Medzilaborců. Když se po emigraci ocitl na americké půdě, silně jej inspirovala zpěvačka punkové kapely Blondie.

Tomáš Gold 30.7.2018, 14:54

Hitem tehdejší fotoscény - aparátem Polaroid, zachytil Andy řadu jednoduchých, přesto ohromujících fotografií frontmanky Debbie Harry. A kupodivu mu k tomu vůbec nechyběl žádný Photoshop nebo Instagram.

Debbie při rozhovoru říká, jak se s Warholem poprvé setkala: "Zkřížily se zkrátka naše cesty. New York žije aktivním pouličním životem, je to taková živelná komunita. Lidi do sebe na ulici často vrážejí a mně se to náhodou podařilo s rozčepýřeným Warholem na rohu Broadwaye a 13. ulice. Zastavili jsme se, Andy mne pozdravil a najednou jsme se rozpovídali o všem možném. Pozval mne do jeho Továrny (studio FACTORY, pozn. red.). Věděla jsem, že pro něj pracuje spousta mých známých, třeba Brigid Polk nebo Andy Coltrain."

Prozrazuje také, jaké bylo pózovat Andymu jako model: "Říkával: Zkuste se podívat třeba tady. Nebo myslíte jinam? Mluvil jemně a tiše, používal legrační Polaroid, držel jej otočený bokem, na výšku. Prostředí studia bylo uvolněné, nevázané, žádný tlak. Jednoduše pohoda, kterou Warhol navodil velmi snadno. Andy je součástí dědictví naší generace."

A tady se podívejte, jak si v roce 1988 legendární "depešáci" užívali Prahu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články