fb pixel Postrach silnic MikeJePán dojezdil. Kontroverzní youtuber přišel o řidičák a ani vlastní pojištění mu nepomohlo – G.cz
Vyhledávání

Postrach silnic MikeJePán dojezdil. Kontroverzní youtuber přišel o řidičák a ani vlastní pojištění mu nepomohlo

Nejarogantnější řidič v Česku dojezdil. Youtuber MikeJePán přišel na rok o řidičák a ještě musí zaplatit mastnou pokutu.
Zdroj: youtube.com

Nechvalně proslulý youtuber MikeJePán proslul svými videi, na kterých arogantně poučuje policisty, a zakládáním si na tom, že si může páchat přestupky dle libosti a nikdy se mu nic nestane. Jeho image nicméně zaznamenala významnou trhlinu. Kontroverzní youtuber se vybodoval a na rok přišel o řidičský průkaz. Nepomohlo mu ani jeho vlastní pojištění proti pokutám, které tak často propagoval.

Jan Palička
Jan Palička 3.9.2017, 09:02

Dvacetiletý Armén Mikael Oganesjan je poměrně ojedinělým úkazem na české youtuberské scéně. Zatímco většina youtuberů točí neškodná videa o počítačových hrách, módě nebo o svém každodenním životě, Oganesjan proslul tím, že pod přezdívkou MikeJePán jezdil po Praze v drahém autě, naschvál páchal dopravní přestupky a následně se natáčel, jak arogantně poučoval policisty o tom, že s ním nic nezmůžou. Image nedotknutelného piráta silnic nicméně pro Oganesjana, který se nechal úředně přejmenovat na Mike Pán, nyní nejspíše vzala za své.

MikeJePán se na svých videích pravidelně kasal tím, jak vyzrál na systém a může si jezdit, jak se mu zlíbí, a parkovat, kde uzná za vhodné s tím, že pokuty a přestupky neřeší a policie je na něj krátká. O to více ho asi nepotěší, že během svých eskapád se mu podařilo nasbírat 12 trestných bodů a následkem toho mu byl uložen roční zákaz řízení. Nepomohlo mu tak ani jeho vlastní pojištění proti pokutám, které rovněž pravidelně propagoval.

Možná i to, že Mike Pán sám přišel o řidičák, pomůže k prozření všem těm, kteří uvažovali o jeho pojištění proti pokutám. Projekt vede spolu s nechvalně proslulým Petrem Kocourkem, který již byl v minulosti odsouzen za podvod a čelí hned několika exekucím. Ač se Kocourek s MikeJePánem chlubí desítkami tisíc spokojených klientů a 98 % vyhraných případů, realita je taková, že valná většina ze zhruba 1500 skutečných klientů je nespokojená, jelikož řízení u soudu končí převážně prohrou.

Celé pojištění proti pokutám je přitom postaveno na obcházení zákona. Řidiči, kteří Kocourkovi s Oganesjanem skočili na špek, ve skutečnosti nejsou pojištěni, nýbrž jsou členy pochybného družstva, na které se nevztahuje zákonný dohled jako na skutečnou pojišťovnu. Slibovaný tým právních expertů pak čítal advokáta Mgr. Topola, který pro ostudu u kolegů ukončil spolupráci, a samotného Kocourka, který se rád vydává za právníka, přičemž byl již dvakrát vyhozen z právnické fakulty a jeho neoprávněné podnikání řeší i Česká advokátní komora.

Samozvaný právní expert Kocourek tak nejspíše nedokázal ochránit před pokutami ani svého nejlepšího kamaráda a obchodního partnera. Dokonce i on sám v minulosti skončil bez řidičského oprávnění, nicméně trest zákazu řízení mu již vypršel.

Budiž tento smutný případ poučením i pro klienty dalších projektů Kocourka s Pánem jako AntiEET nebo kuřácký klub Libertas. I zde se „pojištění“ nedočkají žádné ochrany a hrozí jim za porušování zákonů vysoké pokuty, které mohou být v mnoha případech i likvidační.

O tom, co je zač Petr Kocourek a proč si na tohoto vychytralého podfukáře dát pozor, více zde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články