Jste odvaha? Skočte z nejstaršího bungee jumpu na Novém Zélandě – G.cz
Vyhledávání

Jste odvaha? Skočte z nejstaršího bungee jumpu na Novém Zélandě

Nový Zéland, země poklidných zvlněných pastvin, majestátných hor, Pána prstenů a brutálního adrenalinu.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 26.6.2015, 14:13

Dokážete si představit, že byste se vrhli z podobného útesu? Jen s jistícím lanem na nohách a křik by vám od úst rval vítr?

Na Jižním ostrově Nového Zélandu je městečko Queenstown, kterému se také jinak přezdívá "hlavní město dobrodružství". Ne nadarmo, protože je tu tolik adrenalinového vyžití, že by z toho i tvrdším povahám začal žaludek skákat kotrmelce. Právě nejproslavenější atrakcí je historický most Kawarau Gorge. Stojí nad tyrkysově modrou řekou stejného jména, kterou objímá rokle plná ostrých útesů. Je to dost možná doopravdy první místo, kde se začal skákat bungee jumping. Takže není divu, že tu vzniklo tohle naprosto šílené video.

Poučte se, na kolik různých způsobů se můžete vrhnout z mostu. Ještě více vám hlavu zatočí skok z Pipeline, který leží cca 40 minut jízdy od Queenstownu nad řekou Shotover a je dlouhý přes 100 metrů. My dáváme palec hore té holce, která se nechala skopnout sparťanským stylem. A asi si před puštěním tohoto videa dojděte na záchod - díky mnoha záběrům z GoPro kamer je velmi sugestivní.

A tady máte něco, co vám žaludkem zhoupne v tom horším slova smyslu - 3 děsivé způsoby popravování islámským státem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu