Dominik Feri za TOP 09 rapuje v předvolebním spotu. Přesvědčí mladou generaci, aby šla k volbám? – G.cz
Vyhledávání

Dominik Feri za TOP 09 rapuje v předvolebním spotu. Přesvědčí mladou generaci, aby šla k volbám?

Hlavním cílem nadějného politika Dominika Feriho je v letošních volbách do Poslanecké sněmovny přimět mladé lidi, aby šli k volbám. Za písní „Volby nejsou sexy“ stojí skupina studentů v čele s hercem Janem Komínkem, Dominikem Ferim a písničkářem Pokáčem, který se postaral refrén. Co říkáte na Feriho rap? Přemluvil by vás k tomu, abyste šli volit, nebo dáváte raději přednost manželům Žižkovým a jejich „Já volím SPD“?

Martin Miko
Martin Miko 17.10.2017, 07:56

Přitáhne Dominik Feri mladé k volbám?

Do voleb zbývají 3 dny a političtí lídři vytahují esa z rukávu. V pondělí například předseda SPD Tomio Okamura obvinil „piráta“ Ivana Bartoše z toho, že chce legalizovat heroin. A do toho všeho tu máme předvolební rap Dominika Feriho, jehož cílem je přimět studenty a mladé lidi, aby tento víkend šli k volbám. Celý motiv písně má navíc působit nadstranicky a vysílat apolitický signál. Song však apeluje k tomu, aby lidé volili demokratické strany. Žádnou z nich však konkrétně nepodporuje.

Hudba k písni není původní. Je převzatá podle virální písně „I can't get erection from the election“ od norské rapperské dvojice Kollektivet, kteří píseň Ferimu ochotně poskytli. Song má potenciál k tomu mít úspěch podobně jako píseň „Já volím SPD“, jelikož má rovněž chytlavý refrén, avšak hudebně je Pokáčův projev o sto levelů výše.

Nezapomeňte, že volby jsou už tento víkend!

Co se týče textu, tak kromě toho, že se pokouší přemluvit mladé hodit volební lístek do urny, je plný popkulturních narážek a slangů, které jsou typické pro studenty. Celý volební proces je v písni navíc přirovnáván k prvnímu sexu. Vše působí poměrně vtipně a odlehčeně, ale sexuálních narážek je místy až přespříliš, což se určitě nebude líbit genderovému komandu ze strany Zelených.

Za videoklipem stojí především student právnické fakulty Univerzity Karlovy Filip Čermák, který měl hlavní slovo při tvorbě videoklipu a kromě střihu a režie se postaral částečně i o kreativní část videa.

Co si myslíte vy? Přitáhne Feri k volbám mladé? Anebo o volebních výsledcích opět rozhodne starší generace?

A zde můžete snadno a rychle zbohatnout. Vsaďte si na politickou stranu s nízkými preferencemi a přemluvte 2 miliony lidí, ať ji jdou volit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu