Co v sobotu? Pokud nejste Maďar, vyrazte na Soumrak! – G.cz
Vyhledávání

Co v sobotu? Pokud nejste Maďar, vyrazte na Soumrak!

Pod příznačným titulkem “10 let pod parou” se v Kruhu u Jilemnice chystá monstrózní koncert famózní zábavové kapely.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 25.6.2015, 12:55

Obyvatelům Podkrkonoší není třeba nic vysvětlovat. Soumrak buď znají a je jim ukradený, nebo ho znají a nemají ho rádi, nebo ho znají a milují ho (další varianty se logicky ani nenabízejí). V okruhu zhruba padesáti kilometrů od dvojice sousedních vesnic Roztoky a Kruh by se ale našel asi jen málokdo, kdo by o Soumraku aspoň neslyšel. Prostě kvalitní a skočná muzika k pivu.

Hlavní roli při vzniku Soumraku měl v roce 2003 následující výrok: „Vole, založíme si kapelu, žádný velký umění, nacákáme pár kusů a to budeš čumět, jak po nás půjdou ženský...“ První vystoupení ale proběhlo pod hřbitovem v Roztokách u Jilemnice až od dva roky později 30. dubna 2005 při příležitosti pálení čarodějnic. „Ohlas byl poměrně dobrý, ale toto vděčné publikum by nejspíše tleskalo komukoliv a čemukoliv,“ vzpomíná klávesák Pasťa. „Honorář posbíraný do kšiltovky činil 969 Kč. Z toho jsme stihli ještě 500 Kč statečně prokalit…“

O odvěkém soupeření, štengrování a poměřování Roztok a Kruhu jsem coby pyšný Kružák psal ZDE. Naprostá většina místních to správně pochopila jako nadsázku, ale našli se i kupodivu Roztočáci, které to urazilo a naštvalo. A co teprve budou říkat teď? Kapela Soumrak totiž před deseti lety vznikla v Roztokách, ale oslaví to koncertem v Kruhu.

Budete se v sobotu večer nacházet někde poblíž? Skočte na kolo, do auta, na velblouda nebo na žebřiňák a dorazte na kružské fotbalové hřiště (na návsi u kampeličky západním směrem). Čeká vás velké pódium (taková stage v Kruhu ještě nebyla!), dokonalé nazvučení, profesionální světelná show a videoprojekce, ale hlavně průřez desetiletou hudební historií Soumraku. Tady je malá ochutnávka:

Jako předkapela Soumraku vystoupí Michal David se skupinou Kroky Františka Janečka včetně Markéty Muchové, Arnošta Pátka a Jana Cézara. O zábavu se dále postará moravský lidový vypravěč v kroji, alegorické vozy, cvičené gorily, dvojník Usámy bin Ládina, polykač mečů, vrhač šavlí, ohňostrůjce, talkshow Přemka Podlahy, pivo zdarma… (to jsme si už vymysleli, včetně toho Davida, který přes naše opakované výzvy ještě pořád nešel do prdele).

Koncert vypukne v sobotu ve 20.00 a více se dočtete ZDE.

Anketa

Jak oslavíte deset let Soumraku?

Anketa se načítá...

A TADY máte ještě pár tipů, kam o víkendu zajet.

Podobné články

Doporučujeme

Další články