Česko dobude Čínu v nejpopulárnější čínské televizní show. Uvidí nás stovky miliónů lidí – G.cz
Vyhledávání

Česko dobude Čínu v nejpopulárnější čínské televizní show. Uvidí nás stovky miliónů lidí

Day Day Up - televizní show, kterou žerou mladí Číňané, věnuje jeden ze svých dílů dokumentárnímu filmu o Česku. Pořad běží v hlavním vysílacím čase a oslovuje hlavně mladé lidi ve věku do 35 let, kteří mají otevřenou mysl a dost peněz na cestování.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 17.6.2015, 10:27

Show Day Day Up (v originále 天天向上 - Tian Tian Xiang Shang), jehož název vychází ze starého čínského přísloví přeložitelného zhruba tak, že pokud budeš pilně studovat, každý den uvidíš zlepšení, je jednou z nejpopulárnějších čínských talk show všech dob a momentálně nejpopulárnější show pro mladé v Číně.

Běží od roku 2008 a každý pátek ji na televizní stanici Hunan TV v prime time sledují miliony lidí, další téměř nepředstavitelný počet diváků si ji pustí později na internetu. Její moderátor Wang Han patří mezi nejznámější čínské celebrity.

Právě v tomto extrémně populárním pořadu se mladí Číňané více než sympatickou formou seznámí s Českou republikou. „Tým pořadu nabídl Generálnímu konzulátu ČR v Šanghaji, že jeden díl talk show bude věnován České republice,“ přiblížil vznik celé myšlenky generální konzul Richard Krpač. „Bude to teprve podruhé v historii pořadu, kdy bude celý díl věnovaný jedné zemi. Poprvé se tak stalo v prosinci 2014, kdy byl s obrovským úspěchem odvysílán díl o Dánsku.“

Ten byl vyhodnocen jako vůbec nejsledovanější show v celé Číně. V televizi ho zhlédlo 100 milionů diváků. Za rok 2014 pak počet diváků, kteří ho viděli skrze web televize, vyšplhal na závratných 1,4 miliardy. Vy si tenhle typicky čínsky kýčovitý, ale zábavný a akcí nadupaný díl, můžete prohlédnout níže:

Day Day Up si každý pátek mezi 20. a 22. hodinou zapínají převážně mladí lidé. Sledují ho ale i starší, protože byť je celá show koncipovaná spíše humorně a sází na mladé a populární hvězdy z celého světa, drží se tradic.

Je nabíledni, že po odvysílání dílu o České republice se počet turistů z Číny do České republiky rapidně zvýší, což je pro českou ekonomiku jen dobře. V 1. čtvrtletí letošního roku se v českých hotelích a penzionech ubytovalo necelých 30 000 čínských turistů, což představuje cca 27% nárůst oproti stejnému období minulého roku. Nárůst zájmu o Českou republiku se citelně projevil i u ostatních asijských turistů, jihokorejských turistů přijelo přes 46 000, o 40 % víc než v 1. čtvrtletí loňského roku.

A TADY máte 11 informací o Číně, které vás už snad ani nezarazí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články