9 důvodů, proč je skvělé být mužem

Obrázek uživatele Jarda Sauer
16.10.2014, 11:00
Feministky budou nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co mohou dělat. Vlastně ne, ještě nám mohou udělat sendvič. Takže, proč jsme na tom my muži tak skvěle?
   

1. Pohlavní orgány

penis littlefun.org Pokud si neužíváme orální sex se šílenými schizofreničkami nebo pokud náš urolog není mimořádný sadista, zůstanou naše pohlavní orgány velmi pravděpodobně po celý život netknuté. Nebude jimi procházet nic obludně velkého, nic je nepotrhá, nikdo nám nebude nic nastřihávat.    

2. Duševní síla

dusevni sila mediation.org Rozvod je krásná věc. I když muž třeba patnáct let dřel jako kůň, teď během momentu přijde o polovinu všeho, co svou prací získal. Je to rozhodně užitečné - jednak nás to učí nelpět na majetku a jednak se díky tomu dokážeme pozoruhodně rychle sebrat ze dna a svoje malé impérium vybudovat znovu. Podobný případ jsou i děti. Po rozvodu je dostává skoro automaticky jejich matka, jakkoliv nezpůsobilá k péči o ně může být. My se díky tomu učíme se na nikoho příliš citově nevázat.    

3. Noční procházky

prochazka digital-camera.gr Coby muži máme výrazně menší šanci, že se staneme obětí znásilnění. Vlastníme méně příhodných tělesných otvorů a máme větší sílu. Můžeme proto klidně i po nocích chodit setmělými parky a opuštěnými uličkami; to nejnepříjemnější, co nám hrozí, bude maximálně šlápnutí do psího lejna.    

4. Svatby

svatba bestdestinationwedding.com Na cizích svatbách nemusíme chytat kytici a tvářit se, že nás to baví. Naopak: můžeme se celý večer věnovat tomu opravdu důležitému, tedy žraní řízků, popíjení panáků a hučení do družiček. Chytit pak můžeme leda tak kapavku - aspoň bude co vyprávět.    

5. Univerzální oblečení

obleceni btaoregon.org Džíny a košile se hodí pro 99 procent našich běžných aktivit, ať už je to chození do práce, sezení v hospodě nebo štípání dřeva na chalupě. Pokud neztloustneme, stačí nám jeden oblek na maturitu, svatbu, do divadla, na pár cizích svateb a pohřbů a následně i na pohřeb náš. S tím souvisí i naše velmi malá potřeba si oblečení nakupovat. Co by se stalo, kdyby někdo všemocný zakázal nákup nového oblečení třeba na dobu pěti let? Zatímco většinu žen by takové omezení dohnalo k šílenství a následné sebevraždě, my bychom patrně pokrčili rameny a šli na jedno.    

6. Dvojí metr

tata columbian.com Pokud si osvojíme některé z těch triviálních úkonů, které byly po staletí ženskými doménami (vaření, přebalování dítěte), naše atraktivita roste a v očích všech žen stoupáme na úroveň poloboha. Pokud se ale žena začne věnovat výrazně "mužským" aktivitám, je považována za chlapnu a její šance na sňatečném trhu prudce klesají.    

7. Léčba dřinou

drina englishrussia.com Přijdeme o dobře placenou práci. Žena i pes nás opustí kvůli někomu s větší klobásou. Musíme se odstěhovat na ubytovnu. Ale pořád ještě nejsme na dně. Pořád ještě můžeme dělat něco náročného, špinavého nebo nebezpečného, zkrátka najít útěchu v poctivé fyzické práci. A to ženy nemůžou - nebo vy jste se někdy potkali s dřevorubkyní, hornicí nebo velrybářkou?    

8. Můžeme zmizet

zmizet breakingnews.ie Pokud už máme všeho dost, stačí jen vzít rodinu na plavbu velkou výletní lodí a nějak spustit poplach. Ženy a děti mají na rozdíl od nás nárok na přednostní místo v záchranném člunu, takže během pár minut budou pryč. Je pak už jen na dohodě všech mužů, kteří na palubě zbyli, jak s nově nabytou svobodou naloží.    

9. Umřeme dřív

smrt heroesreturn.org Statistiky hovoří jasně - život mužů je zábavnější, ale zato kratší než ten ženský. Což má tu výhodu, že nebudeme muset zařizovat a absolvovat pohřeb ženy, kterou jsme měli opravdu rádi. A nikdo nás během něj neuvidí brečet.   A samozřejmě, jsou tu ještě koníčky. Mužské koníčky, které žena nikdy nepochopí.    

Komentáře

Doporučeno pro vás