7 zajímavostí o Rickovi a Mortym, hlavních hrdinech nejšílenějšího sci-fi animáku

Obrázek uživatele Martin Miko
08.7.2017, 06:07

Po aprílové epizodě všichni fanoušci tohoto geniálně šíleného sci-fi animáče se specifickým humorem zbystřili s očekáváním třetí řady příběhů o věčně opilém vědci Rickovi a jeho vystrašeném vnukovi Mortym, kteří zažívají dobrodružství napříč dimenzemi. Spolu s nabitým trailerem bylo stanoveno i datum 30. července, kdy bude spuštěna třetí série jednoho z nejúspěšnějších animovaných seriálů poslední doby. Zde je 7 zajímavostí o Rickovi a Mortym, které byste měli vědět dřív, než si pustíte třetí sérii.

1) Pilotní díl seriálu byl vymyšlen za 6 hodin

Tvůrci seriálu Dan Harmon a Justin Roiland dokázali vymyslet pilotní epizodu seriálu za neuvěřitelných 6 hodin. Stačilo jim na to jediné setkání, při kterém Harmon řekl Rollandovi: „Jestli teď odejdeš, bude nám to trvat 3 měsíce, ale pokud zůstaneš, tak to můžeme dodělat dnes.“ Tak se také stalo.

2) Rick a Morty odkazují na Návrat do budoucnosti

Hlavní postavy seriálu přímo odkazují na Martyho McFlye a profesora Emmetta Browna z kultovní trilogie Návrat do budoucnosti, čehož si lze všimnout v případě profesora na první pohled. Charakterové rysy v podobě geniálního vědce a vynálezce a mladého nezkušeného studenta střední školy jsou v podstatě totožné

3) Rick a Morty jsou mixem Simpsonů a Futuramy

Jeden z tvůrců seriálu Dan Harmon v jednom z prvních rozhovorů o Rickovi a Mortym uvedl, že měl v plánu spojit reálný svět se science fiction, tedy Simpsonovi a Futuramu, což se mu v podstatě povedlo. Všechny tři seriály na sebe navíc vzájemně odkazují. V listopadu 2015 dokonce vyšla epizoda Simpsonů, ve které se spojí seriál Futuramy a Simpsonů dohromady. Rick a Morty se v Simpsonech objevili pouze v úvodní znělce.

4) Spolutvůrce seriálu Justin Roiland dabuje obě hlavní postavy

Zajímavostí je, že jeden z tvůrců seriálu se věnuje dabingu a je hlasem Ricka i Mortyho. Rickovo krkání je prý autentické. Roiland však nedokáže krkat na povel, a proto musí při nahrávání popíjet nealkoholické pivo, aby krkání přivolal.

5) Epizoda o psí nadvládě světa odkazuje na známý seriál

V epizodě s názvem „Lawnmower Dog“, kde se Mortyho pes Snowball snaží ovládnout svět za pomoci přístroje, který psovi vyrobí Rick, aby byl chytřejší a dokázal chodit na toaletu, je odkazem na kreslený seriál Pinky a Brain, ve kterém se dvě laboratorní myši snaží ovládnout svět.

6) Roiland chtěl původně zničit Zemi v každé epizodě

Původním dějem v každém díle mělo být zničení planety Země, které by bylo součástí Rickových šílených plánů. Tvůrci seriálu však tuto myšlenku zavrhli a pravděpodobně udělali správně.

7) Tvůrci plánují velmi temné epizody

V rámci třetí série tvůrci v tiskové zprávě uvedli, že nadcházející díly budou mít temnou atmosféru. Avšak probíhají spekulace, jestli je tím myšleno, že díly budou plné černého humoru nebo se bude jednat o temný hororový děj. Jeden z autorů však naznačil, že ve třetí sérii nás čeká epizoda, která bude odlišná od všech ostatních.

A TADY se podívejte na animované postavičky v reálném světě.


Komentáře