7 důkazů toho, že pondělí stojí za houby – G.cz
Vyhledávání

7 důkazů toho, že pondělí stojí za houby

Důvody, proč vás štve začátek týdne, si už nemusíte vymýšlet. Absolventi humanitních oborů je vykoumali za vás. Stačí si vybrat.

Václav Rybář
Václav Rybář 20.8.2018, 08:00

1. V pondělí mají všichni kyselé ksichty

m7

Britská společnost Marmite si nechala vypracovat analýzu a pondělí dopadlo nejhůř, co se týče času, kdy se lidé poprvé usmějí. O víkendu je to hned po ránu, ve všední dny o poznání později, ale v pondělí se začínají lidé usmívat až ve čtvrt na dvanáct. Pravděpodobně při představě blížící se polední pauzy.

2. V pondělí vás spasí až sex a televize

m8

V jedné americké anketě se zkoumal způsob, jakým si lidé zpříjemňují pondělní blues. S velkým náskokem vyhrál sex a sledování televize. A protože lidé nechtějí čekat na konec pracovní doby, je v pondělí pravděpodobné, že vás čeká sex na pracovišti. Teď je otázka, jestli je to dobrá nebo špatná zpráva.

3. V pondělí se nejvíc chodí pozdě

m6

V průměru každý druhý zaměstnanec v pondělí přijde o něco později. Většinou jde o minuty, ale z firemních záznamů, které vybrané společnosti daly k dispozici, vyplývá, že jsme prostě zvyklí si trochu přispat. Nebo prostě nezvládáme pondělní ranní zácpy.

4. V pondělí se páchá nejvíc sebevražd

m3

Některým lidem se do té práce nechce trochu víc než ostatním. A tak volí cestu úplně jinam.

5. V pondělí se nejvíc nadává

m1

Ale nenechte se zmást. Většinou se nadává na to, co se stalo o víkendu. Prostě jste celé dva dny své kolegy z práce neviděli, a tak máte povídavou. Na fakt, že je zase pondělí, se nadává podle průzkumů v průměru jen asi dvanáct minut. Je to samozřejmě průměr, takže klidně nadávejte déle. Vaše okolí to jistě ocení.

6. V pondělí se nejmíň pracuje

m4

Tohle moudro vychází z americké studie, nezprzněné čecháčkovskou chatařskou kulturou, a snahou natáhnout si víkend co nejvíc. U nás by pravděpodobně v efektivitě s přehledem prohrál pátek, ale pondělí by nebylo daleko. Podle studie se v pondělí efektivně pracuje pouze tři a půl hodiny. Zbytek je pokec o víkendových eskapádách, případně přebírání mailů. Těch opravdu důležitých, které většina lidí posílá zásadně v pátek pozdě večer.

7. V pondělí je venku nejčastěji hezky

m5

Američtí meteorologové tvrdí, že podle dlouhodobých záznamů je pondělí nejméně deštivým dnem celého týdne. To ovšem znamená, že je venku častěji hezky, zatímco my musíme tvrdnout v šichtě. O důvod víc si pořádně od plic zanadávat.

A TADY máte 10 příkladů pondělního zoufalství.

Podobné články

Doporučujeme

Další články