7 nejobskurnějších drinků, kterými se nás kluci snažili sbalit v devadesátkách – G.cz
Vyhledávání

7 nejobskurnějších drinků, kterými se nás kluci snažili sbalit v devadesátkách

Jak se jim to, proboha, mohlo občas povést?

Elsa K.
Elsa K. 18.4.2016, 18:50

Tenkrát jsme měly evidentně silnější a pružnější žaludeční stěny a benevolentnější játra. Dneska se žaludek samovolně uzluje už jen při pohledu na některé z prasáren, které tehdy běžně přistávaly na baru. Některé z nich neslezly dodnes. Ale abychom jim nekřivdili, z některých se staly klasiky.

1. Ďábelské "míchačky"

alkoholy jmirco.rajce.idnes.cz, alkoholium.cz, praguebehindthescenes.blospot.cz

Jakožto pozůstatek komunismu nám kromě zdevastované republiky potácející se původně odnikud nikam v pětiletých intervalech zbyly i tyhle dobroty: Magické oko (panák zelené pozvolna spuštěný do sklenice piva), Mozek (vaječňák nalitý na griotku s "rozkošným" efektem), Vodníkovo sperma (zelená s mlíkem - prý ideální pro jedince se slabším žaludkem), Semafor (vaječňák, griotka, zelená - v tomto pořadí a velmi opatrně nalité do panákové skleničky), Lední medvěd (šampáňo s vodkou), Cikán v jeteli (zelená a fernet), Šavle meče (rum s griotkou), Žabinec (rafinovanější drink - na griotku do půllitru bylo potřeba nalít černé pivo a do pěny zašlehat malého panáka zelené) nebo třeba Krvavý záda (vodka a griotka, ovšem bacha - v oddělených panácích, které musíte vypít najednou). Vynalézaví Češi totiž taky chtěli být světoví a pít koktejly. Ale moc se s tím nepárali.

2. "Long drinky"

beton-becherovka-tonik-blog-hostelbookers-com blog.hostebookers.com

houba-alkoholia-cz alkoholia.cz

Bavorák (fernet s tonikem), Beton (becherovka s tonikem), Houba (červené víno s kolou). Trvalo to trochu déle, ale vykrosit se tím dalo také slušně. Aspoň byl prostor na duchaplnou konverzaci. Všechny tyhle drinky jsou navíc nesmrtelné.

3. Panákové tlamolepy

chlasty czecholand.pl, deliriummonasterium.com

Jablíčko od Berentzena, Zlatý Jelzin nebo Puschkin - po tom holky nezřízeně vyváděly a panáky do nich lítaly, jak když je barman střílel kalašnikovem. Úměrně tomu pak ráno byla rozstřílená hlava.

4. Bouchaná tequila

tequila-rockerclub-pl rockerclub.pl

S citrónem a solí, případně skořicí a pomerančem - to byl jednak moc mainstream a pro některé slečny přílišná brutalita. Zato tequila smíchaná se Spritem, která se přikryla táckem a šlehlo se s ní o bar, to byla jiná písnička.

5. Mixela

mixela-zena-kn zena-in.cz

Tohle bylo parádní svinstvo - vodka namíchaná s džusem už ve flašce. Ale vodku s džusem, jak ji dnes známe, rozhodně nepřipomínala. A kocovina druhý (nebo ještě tentýž) den už vůbec ne.

6. Broskvová vodka a Hopsinka

broskvová europacific.cz a seznamzbozi.cz

Kultovní (nejen) holčičí drink z prvních diskoték postupně vytlačila všechna ta jablíčka a Puškiny a Jelziny. Ale na první lásku se nezapomíná!

7. B52

B52-robdrinki-pl robdrinki.pl

Hořící drink pojmenovaný po leteckém bombardéru vám dá pořádně za uši. Jeho základem je likér Grand Marnier v kombinaci s Kahluou a Baileys. Do panáku se opatrně (přes lžičku) lijí přesně v opačném pořadí. Těsně před konzumací zapálíme a brčkem vysosneme. B52 nejen svůdně a nebezpečně vypadá, ale i funguje, tak bacha!

Zapomněli jsme na vašeho barového favorita? Připomeňte nám ho v komentářích!

A TADY máte 9 drinků, které si heterosexuální muž nesmí nikdy objednat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu