6 věcí, které jste možná nevěděli o (ne)smrtelných Motörhead

Už jste oplakali smutnou novinu, vrátili lístky na únorový koncert a kopli do sebe půl láhve whisky na věčnou památku Lemmyho? Přišel čas na trochu té osvětové piety.

Frontman legendární britské skupiny Motörhead Ian Fraser Kilmister, kterého celý hudební svět znal pod přezdívkou Lemmy Kilmister, zemřel. A nám nezbývá, než si na Motörhead uchovat ty nejlepší vzpomínky.

Tohle je 6 zajímavostí o kapele, které nesmíme zapomenout!

1. Jestli si myslíte, že první píseň, kterou Lemmy napsal pro Motörhead, byla ona stejnojmenná pecka, jste na omylu. Složil ji totiž ještě pro svou starou bandu Hawkwind, která vznikla roku1969 jako jedna z prvních space rockových skupin.

2. Do té doby, než se Lemmy sám dostal na podium, pomáhal v backstagei. Živil se dokonce chvíli jako road-manager Emerson Lake & Palmer nebo bedňák Jimmiho Hendrixe.

3. Motörhead definitivně prorazili s albem Overkill z roku 1979, jehož přebal musel splichtit nejlepší designer coverů všech dob Joe Petagno za pouhé dva týdny.

4. Když kapela propůjčila svůj legendární song ‘Ace of Spades' hudební videohře 'Rock Band 2', změnila text svého songu, aby poukázala na Lemmyho nesmrtelnost. Právě teď všem fanouškům dochází, jak moc se rouhali. "Nechci žít věčně... ale evidentně jsem nesmrtelný." Kéž by!

5. Ian Kilmister si svou přezdívku Lemmy vysloužil na základě své nejoblíbenější fráze 'Lemmy a few bucks', která v překladu znamená 'Půjč mi pár babek'.

6. Píseň Dancing on Your Grave inspiroval nejznámější brazilskou heavymetalovou kapelu k jejich názvu. Hrob se portugalsky řekne Sepultura.

A TADY se dozvíte, jak to s Lemmym celé bylo.


Komentáře