11 věcí, které teď budou následovat po propuštění unesených Češek – G.cz
Vyhledávání

11 věcí, které teď budou následovat po propuštění unesených Češek

Tuhle fotku zveřejnila před pár hodinami turecká humanitární organizace IHH, která osvobození unesených Češek vyjednala.
Zdroj: IHH via twitter.com

Co to znamená jak pro dívky samotné, tak pro jejich nejbližší, je asi jasné. Co to ale znamená pro nás, kteří je znají jen ze zpráv?

Dirk Diggler
Dirk Diggler 30.3.2015, 07:53

1. Už to začalo a bude to pokračovat. Nejdříve internet a potom i televize a noviny začnou produkovat nejen strohé zprávy, ale i dlouhé komentáře z různých úhlů pohledu. Jistě že pouze ve snaze o co nejlepší informovanost českého obecenstva že se tím zvýší návštěvnost, čtenost a sledovanost toho kterého média, už je jen vedlejší bonus.

2. Politici si budou připisovat zásluhy a začnou odkrývat své tajné kroky, které činili v minulosti, a my nabydeme oprávněně dojmu, že je to skvělé a hlavně oni jsou skvělí. Viďte, pane Zaorálku?

3. Dívky teď především potřebují klid, takže se média logicky sesypou nejen na ně, ale také na jejich rodinu a přátele. Atakům těžko odolají i jejich současné příbytky schválně, kdo první přijde s titulkem typu Za těmito okny...

4. Opět se zvedne vlna kritiky na islám jako celek, která spravedlivě smazává všechny rozdíly. Jako kdyby někdo házel do jednoho pytle křesťany z jižního Súdánu s těmi ze severního Německa.

5. Rozumbradové typu JXD, kteří unesené dívky častovali přízvisky jako sluníčkářky atp., budou muset provést mnoho argumentačních kotrmelců, aby si zachovali tvář.

6. Dobrá nakladatelství již teď shánějí telefonní čísla na obě dívky, protože pro ně mají jistě lákavou nabídku pojďte, uděláme o tom knihu.

7. Než ale bude nějaká kniha sepsána, zrekonstruují jejich příběh z různých střípků a náznaků pohotovější média, tedy televize a virtuální tisk. Co na tom, že nebude úplně přesný a pravdivý – co je psáno, to je dáno.

8. Patos, slzy štěstí a pocit vyčtený mezi řádky, že se nakonec vše v dobré obrátí, byť nad tím vlastně nemáme vůbec žádnou kontrolu.

9. Najdou se samozřejmě i takoví, kteří budou psát pravý opak tipujeme třeba pana Hájka nebo lidi ze skupiny Konvičkovců: ano, tak fajn, holky jsou sice doma, ale to mohly být už dávno, kdyby do žádného Pákistánu nejezdily. Můžou si za to samy.

10. Na mediální scéně se znovu objeví termín Stockholmský syndrom tedy pozitivní emoční vazba obětí na únoscích.

11. Lidová tvořivost dostane další podnětný impulz sledujte třeba stránky české sody nebo černého humra, jistě se zanedlouho dočkáte různých vtipných koláží či videí.

Anketa

Jeli byste na výlet do Pákistánu?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články