fb pixel 11 důkazů, že ženy jsou iracionální – G.cz
Vyhledávání

11 důkazů, že ženy jsou iracionální

Ženy jsou báječná stvoření se spoustou předností. Ovšem schopnost racionálně uvažovat do výčtu ženských pozitiv nikdy nepatřila a patrně ani patřit nebude. Chcete důkazy? Tady jsou!

Jarda Sauer
Jarda Sauer 7.2.2016, 17:45

1. Aqua-sexuální paradox

ira1Většina žen není schopna dodržet ani tak základní věc, jako je pitný režim. Za celý den vypijí dvě espressa a náprstek džusu a večer s nimi není žádná zábava, protože je bolí hlava. Navíc pak zcela iracionálně odmítají sex, ačkoliv desítky výzkumů potvrzují, že orgasmus odstraňuje migrénu celkem spolehlivě.

2. Preparátní laxnost

ira2 Znáte ženu, která by dokázala udržet v hlavě, že má v pravidelných intervalech užívat prášky? Já taky ne. Nemusí jít jen o antikoncepci. Preparátní laxnost se u žen projevuje u braní (nebo spíš nebraní) čehokoliv, od potravinových doplňků přes antibiotika. A žena se pak diví, že užívaný prostředek nezabírá.

3. Hypertrofovaná transportní projekce

ira3Peníze, klíče, telefon. To jsou předměty denní potřeby, které nosí muži většinou po kapsách. Je úplně pochopitelné, že ženy k tomuto seznamu kvůli svým biologickým a mentálním odlišnostem ještě pár položek přidají - ale dodnes nikdo neobjasnil, proč je standardní kabelka jen o něco málo menší než lodní pytel. A všichni víme, jak to dopadá: Do předimenzované kabelky ukládá žena další a další předměty a i obyčejné hledání zapalovače se pak mění v anabázi srovnatelnou s objevením Tutanchamonovy hrobky.

4. Nutriční ignorace

ira4 Žena je jediný tvor na světě, který dokáže vyslovit větu "Zapomněla jsem se najíst". Většinou toto přiznání pronese okolo deváté večerní, s jakousi hrdostí na to, jak je povznesena nad běžné smrtelníky a jak štíhlá bude. A do hodiny do sebe většinou s provinilým výrazem hází dvě porce segedínu, co našla v lednici, a když se ráno postaví na váhu, nenávidí se.

5. Multitaskingový deficit

ira5 Někdy někdo napsal, že ženy zvládají dělat víc věcí najednou, a tímto argumentem se od té doby ženy rády chvástají a prožívají přitom silný pocit nadřazenosti. Je to ale jenom proto, že si nedokážou přiznat, že většina z jejich paralelně rozdělaných aktivit zůstane nedokončena, což ve výsledku k ničemu dobrému nevede.

6. Premaritální hysterie

ira6 Ženy chtějí svatbu, a k tomu jednomu dni, kdy budou vypadat jako šlehačková ozdoba, se upínají celou svou bytostí. V momentě, kdy muž znaveně kapituluje a souhlasí, se ovšem nadšení budoucí nevěsty změní v krystalickou noční můru. Půl roku šílí a je vystresovaná a ještě týden před svatbou s kamarádkami probírá, jestli to náhodou nemá celé zrušit, protože si najednou není jistá, jestli si bere toho pravého.

7. Textilně-obuvní handicap

ira7 Večer odcházíte na dlouho avizovanou akci a vaše drahá se před plnou skříní otřásá vztekem, že nemá co na sebe. Jak by taky mohla mít? Obsah půlky skříně je tvořen takřka výhradně věcmi, které jí sice byly už při zkoušení malé, ale rozhodla se, že si je koupí a zhubne do nich. Druhá půlka skříně je plná bot, které si koupila, protože jsou krásné - a sama sebe přesvědčila, že to, že ji boty tlačí a že v nich neumí chodit, nemůže být na závadu.

8. Sportovně-preferenční negace

ira8 I když v televizi sledujete zápas dvou špičkových mužstev, hráči ze sebe vydávají všechno a padá plno gólů, bude vám žena vyčítat, že čumíte na něco, kde se vůbec nic neděje. V okamžiku, kdy znechuceně opustíte byt a jdete si fotbal dokoukat do sportbaru, zmocní se ovladače a začne sledovat Ordinaci nebo Ulici. Kde se toho samozřejmě děje opravdu moc.

9. Behaviorální diference

ira9 Žena chce se svým partnerem trávit víc času, což ve výsledku znamená, že ho s sebou vláčí po nákupech. Když se muž vzbouří a požaduje, aby se partnerka pro změnu vydala někam s ním a dělala, co baví jeho, skončí vše hádkou: Žena mu vyčte, že jede příliš rychle a nečeká na ní a že cesta je pořád do kopce a že jí cyklistické kalhoty dělají velký zadek.

10. Maternální geneze

ira10 Najdete kvanta žen, které si pořídily dítě, protože je už nebavilo chodit denně do práce. Teď postávají v hloučku podobně postižených kolegyň u dětských hřišť, kouří a stěžují si: že být na rodičovské je nuda, že hloupnou a že si zničily slibně rozjetou kariéru.

11. Sociálně-inženýrská disbalance

ira11 Scénář je v zásadě dvojího typu: Žena si najde muže a rozhodne se jej změnit, udělat z něj jiného člověka. Když po letech nahlédne, že se jí to nepodaří, s mužem se rozvede. Je-li muž snáze opracovatelný a žena jej opravdu nějakým výraznějším způsobem změnit dokáže, rozvede se žena rovněž - především proto, že "Tomáš už není tím mužem, kterého jsem si vzala". Ovšem i když ženy jsou iracionální, máme je rádi!

Takže když už si nějakou najdete, přečtěte si, proč je dobré být jí věrný!

Podobné články

Doporučujeme

Další články