10 věcí, které venkovani závidí Pražákům – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, které venkovani závidí Pražákům

Venkovani můžou tvrdit, co chtějí, ale stejně mají z Pražáků komplexy. Ne kvůli metru nebo Petřínské rozhledně, ty jsou každému fuk. My venkované Pražákům závidíme tyto věci:

Jarda Sauer
Jarda Sauer 14.9.2016, 18:20

1. Nehrozí jim náhodný incest

Na venkově se po generace všichni množili mezi sebou navzájem a tím pádem je každý příbuzný s každým. Podívejte se třeba na lidi z Dolních Bojanovic, všichni mají divné hlavy a velké uši. Vy Pražáci se jim smějete, ale my je chápeme, protože holek tam mají málo málo, tak se berou i vzdálení bratranci a sestřenice. Aspoň majetek zůstane doma. V Praze můžete sbalit kohokoliv a šance, že to bude váš příbuzný z pátého kolena, je minimální. To už máte větší šanci natrefit na transsexuála.

2. Mají bankomaty na každém rohu

Když už Pražákovi náhodou dojde cash, určitě narazí na bankomat během pár kroků. Ubohý venkovan oproti tomu musí kvůli každé návštěvě bankomatu plánovat půldenní expedici. Pak mu z té nablblé mašiny stejně vyjede pětitisícovka a nemá jak ji utratit, protože nikde v okolí nemají dost drobných nazpátek. Třeba taková Chodová Planá. Dříve se zpívávalo Planá, Planá, prdel zakopaná. A to funguje dodnes. Je tam dobrý pivovar a obrovitá hospoda Ve skále. Když vám ale dojdou love, musíte jet do vedlejší Plané u Mariánských Lázní, do Mariánek nebo do Tachova. A platit v největší hospodě kartou? Nelze!

3. Jsou obklopeni celebritami

Naším městečkem (Dobříš) údajně před třemi lety projela Světlana Nálepková a dodnes se o tom mluví. Pražák ráno v metru potká Krytináře, na obědě sedí vedle Tofiho a večer mu Pohlreich vyfoukne poslední parkovací místo široko daleko. A nikdo z toho nedělá vědu. A Hanychová? Tu má za sousedku skoro každý.

4. Mají pestřejší sexuální život

Angličanka, Brazilka, Cikánka, Číňanka, Dánka, Etiopanka, Finka, Gruzínka, Břeclavanka, Chodka, Těšínka, dokonce i Slovenka... Pražák se celý život nemusí hnout ze svého města a stejně si může v pohodě odškrtávat abecedu sexuálních partnerů z celého světa. Zato my, zdraví chlapci z venkova, máme k dispozici pouze Jarku, Jarky mámu, Elišku a pak pár holek z vedlejší vesnice. Jednou ale prý soused Kamil spal s nějakou Maďarkou. Je to ale velká škoda, že s námi cizí holky nechtějí spát, přitom nejzdravější spermie v Česku mají tesaři z východní Moravy. To mi říkala jedna slečna z brněnské kliniky Repromeda.

5. Můžou nakupovat opravdové značkové hadry

Když se obyvatel hlavního města chce hodit do gala, může být za půl hodiny vybaven přepychovým oblečením od nejslavnějších značek. Nebo také hezkým a levným oblečením z háemka nebo njujorkru. Venkovani jsou odkázáni na krámek místního Vietnamce, který má sice otevřeno dlouho do noci, ale koupíte v něm jen trička z umělé hmoty a kraťasy ze šusťákoviny. A levné to zrovna není.

6. Užívají si architektury

Praha, to jsou nádherné paláce, kostely a divadla. Secesní činžáky i moderní Tančící dům. Vesnice a malá města, to jsou padesát let staré rodinné domky napadené kutilem a zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů. Trojdílná okna, kabřinec a omítka břizolit. K tomu ještě hnusné betonové nebo pletivové ploty, všemožné boudy a rozpadlé chlívy, to ve vás úctu ke kráse nevyvolá.

7. Hudební obžerství

Je sobota večer a venkovan jede do sokolovny ve vedlejší vesnici na koncert skupiny Keks, protože nic jiného se v okruhu 20 kilometrů neděje. Možná ještě Brutus hrají někde, ale jak říkám, možná. O pražákovu pozornost se přitom jenom v centru pere patnáct známých kapel a čtyřicet začínajících. Teď si představte, že žijete třeba v Hustopečích. Víte, že se říká: „Co dělat o víkendu v Hustopečích? Odjet do Brna!“ Tak to prostě je, takže nás tolerujte, že když k nám na ves přijede Katapult, je to vichr z velkoměsta.

8. Vypadají dobře

Jasně, jejich teplý kadeřník si řekne o tři tisícovky, ale zjevně rozumí svojí práci. Venkovan, kterého výměnou za dva panáky vodky stříhá sousedka strojkem na psa, nikdy nemůže Pražákovi svou vizáží konkurovat. Tak se pak nedivte, že nejvíce skinů je právě u nás!

9. Prachy

Je to bolestně přízemní, ale je to tak. Pražáci vydělávají výrazně víc (možná by se jim mělo říkat Prašáci) a aby té nespravedlnosti nebylo málo, ještě mají výrazně víc možností, jak svoje prachy utrácet za věci a služby, o kterých zbylých 90 % populace nikdy ani neslyšelo. Ale zase je třeba přiznat, že Pražák platí za garsonku deset tisíc, a takový prachy hodně kluků od nás v životě nevidělo pohromadě.

10. Kurvy

Bordely, priváty, kabarety... V Praze je nepřeberně možností pro sex s placenou profesionálkou. Vše je dokonale anonymní a nikdo se nic nedozví. To když se venkovan konečně odhodlá, že si užije nezávaznou jednorázovku, tak druhý den zjistí, že to byla spolužačka kamarádky sestřenice jeho ženy. A že ho čeká rozvod. A navíc si tu holku bude muset vzít. Na druhou stranu, jednou jsem byl s kamarádem v pražským Darling Cabaretu a viděl jsem tam hodně holek od nás z města. Tak jsme aspoň pokecali.

Funguje to ale i naopak! Klikněte na 12 věcí, které Pražáci závidí venkovanům!

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články