10 slavných historických photoshopů

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
01.10.2017, 10:10

Politická korektnost a odmazávání kil jsou tak staré jako fotografie samy. Nevěříte? Na drobné úpravy opravdu nepotřebujete počítač. Stačí trocha drzosti.

1. Už nejsme kámoši, sbohem a zmizík

carlos_franqui Carlos Franqui se na Kubě rozešel s Fidelem Castrem ve zlém, a tak ho tehdejší diktátor nechal vymazat ze všech fotek. To je u diktátorů běžná taktika, kterou miloval zejména Stalin.

2. Každý nosí jenom jedny hodinky

rusohodinky Slavná fotka z bitvy o Berlín z druhého května 1945 zachycuje mj. zápěstí ruského vojáka. V originále jsou na něm dvoje hodinky, což naznačuje, že minimálně jedny předtím patřily německému oficírovi. Proto došlo k menší retuši.

3. Víc raket, víc dramatu!

missile Fotky z íránského testu raket dlouhého doletu podle novinářů nebyly dostatečně šťavnaté. Proto se počet odpálených raket trochu znásobil.

4. Holky z kola ven

holkypryc Izraelský deník měl pocit, že ustavení nového vládního kabinetu v roce 2009 je vážná věc a tedy vyloženě pánská jízda. Logicky. Originál se ovšem velmi rychle našel a byla z toho velká ostuda.

5. Tam jsem nikdy nestál!

lincoln Slavný Lincolnův portrét je ve skutečnosti velkým podrazem. Jde o pózovačku Johna Calhouna, na kterou zručný malíř přilepil Lincolnův obličej. Tomu se říká ukrást někomu podobu.

6. Koně zvládnu sám

bennito Benito Mussollini byl velký ješita, takže když viděl fotku, kterak velí vší své zemi ze sedla koně, okamžitě nařídil vyretušovat podkoního. On přece takovou herku musí udržet sám.

7. Černá kronika

timeshot Slavný přešlap časopisu Time, který se rozhodl zatčeného, ale ještě nikoliv odsouzeného O. J. Simpsona ztvárnit na obálce v trochu temnějších odstínech. Upravená fotka vyšla na stáncích ve stejný den jako neupravená verze na obálce časopisu Newsweek.

8. To že je Oprah?

oprah Oprah Winfrey jako mladici si málokdo pamatuje. Takhle sexy ale opravdu nebyla. Podvůdek s obličejem televizní celebrity a tělem herečky Ann Margaret by možná vyšel, kdyby se neozval chlápek, co šil ty šaty.

9. Fotka, pro kterou se umírá

911 Po jedenáctém září tahle fotka řádila ve všech mailech. Zachycení posledních okamžiků před katastrofou! Ve skutečnosti jde o nepříliš povedený photoshop. Fotka byla pořízena několik týdnů před útokem na Dvojčata a letadlo do ní bylo doplněno až v počítači.

10. V nepřátelských vodách

sharkie Další oblíbená emailová příloha. Souboj žraloka se záchranáři se však nikdy neodehrál, alespoň tedy ne ve stejném časoprostoru. I tahle fotka vznikla v počítači, spojením dvou nesouvisejících obrázků. Inspirovala ovšem béčkový horor Megažralok vs. obří chobotnice.

A TADY máte 13 cvičení pro lidi, kteří rádi fotí.


Komentáře